Skip to content

Portakal Sulu Dondurmalı Float Tarifi

Her mevsim severek tüketilen portakal suyunu dondurma ile bir araya getirerek mükemmel bir yaz tarifi hazırlayabilirsiniz. Portakal sulu dondurmalı float tarifi, çocuğunuzla beraber hazırlayabileceğiniz eşsiz lezzetlerin başında yer alır. Dondurmanın kremsi yapısı portakal suyu ile birleştiğinde ortaya çıkan bu enfes lezzetin tarifini hemen not alabilirsiniz. Pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz fresh tarifi Carte d'Or ile sunarak lezzetine lezzet katabilirsiniz.

Portakal Sulu Dondurmalı Float Tarifi Malzemeleri

  • Portakal suyu

  • Carte d'Or (Vanilyalı, Kaymaklı, Limonlu gibi favori ürününüzü seçebilirsiniz)

Portakal Sulu Dondurmalı Float Tarifi Hazırlanışı

 

  1. İlk olarak sunum yapacağınız bardağı ya da kupu buzdolabının buzluk bölümüne ya da derin dondurucu kısmına koyup soğumasını bekleyin.
  2. Bardağa istediğiniz oranda 2 ya da 3 top ( tercihinize göre bu oranı azaltıp arttırabilirsiniz.) vanilyalı ya da çikolatalı Carte d’Or ekleyin. 
  3. Soğuk olan portakal suyunu dondurmalı bardağa ekleyin.
  4. Pipet ya da kaşıkla bekletmeden soğuk servis edin.

 

Portakal Sulu Dondurmalı Float Tarifi Püf Noktaları

Lezzetli bir portakal sulu dondurmalı float tarifi hazırlamak için, kullanacağınız portakalın olgun ve taze olmasına dikkat etmeniz önerilir. Böylece taze ve fresh portakal suyu daha lezzetli bir float hazırlamanıza yardımcı olur. Ayrıca lezzetli bir float yapımının diğer önemli püf noktası, portakalın yeterli düzeyde soğumuş olmasıdır. Soğuyan portakal dondurma ile birleşince hem daha lezzetli hem de daha güzel bir sunum sağlar.

Portakal Sulu Dondurmalı Float Tarifi Servis Önerileri

Büyük hazırlıklara gerek yok! ‌Carte ‌d'Or varsa zaten hazırsınız. Bi' tatlılık yapıp ‌Carte d'Or ile portakal sulu dondurmalı float'unuzu birleştirerek sunumunuzu tamamlayabilirsiniz. Carte ‌d'Or ‌Selection Çikolata Karnavalı ürününü portakal sulu float'a ekleyerek çocuğunuzun çok seveceği bir içeceği hemen hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz Carte d'Or Volcano yanına portakal sulu dondurmalı float ikram edebilirsiniz.