Skip to content

Kahveli Milkshake Tarifi

Siz de kahve içmeden yapamıyor ama sıcak yaz günlerinde daha serinletici içeceklere mi ihtiyaç duyuyorsunuz? O zaman tam size göre bir tarifimiz var: Kahveli Milkshake! Kahve ile sütün eşsiz uyumuna bir de çikolatalı ve kaymaklı dondurma eklediğinde ortaya çıkacak lezzeti bir düşünün. Bir de bu lezzetli içeceğin içindeki buz parçalarıyla sıcak günlerde nasıl serinletici olacağını.. Bu kahveli milkshake tarifinde malzemeleri dolaptan çıkarmanız ve ilk ferahlatıcı yudumunu almanız arasında 5 dakikadan fazla zaman olmayacak. Çünkü büyük hazırlıklara gerek yok, Carte d'Or varsa zaten hazırsınız!

Kahveli Milkshake Malzemeleri (2 Kişilik)

 • 2 su bardağı (400 ml) soğuk süt

 • 2 top Carte d'Or Kaymaklı

 • 2 top Carte d’Or Çikolatalı

 • 1 yemek kaşığı granül kahve

 • 1 yemek kaşığı pudra şekeri (isteğe bağlı)

 • 4-5 adet buz küpü

 • Süsleme için tercihe göre; rendelenmiş Hindistan cevizi veya çikolata, çikolata sosu

Kahveli Milkshake Hazırlanışı

 

 1. Milkshake'i hazırlayacağınız karıştırma kabına Carte d’Or Kaymaklı, sütün yarısı ve granül kahveyi alın.
 2. Şeker eklemek isterseniz tam bu aşamada ekleyebilirsiniz.
 3. Üzerine buz küplerini ekleyin ve kısa bir süre blender'dan geçirin. Bu noktada buzların tamamen parçalanmamasına, karışımın biraz yoğun ve pütürlü kıvamda kalmasına dikkat edin.
 4. Carte d’Or Çikolatalı ile sütün kalanını karışıma ekleyip çok az daha karıştırın.
 5. Milkshake karışımını bekletmeden büyük bardaklara aktarın.
 6. Biraz da süslemeyle kahveli milkshake'leriniz hazır!

 

Kahveli Milkshake Tarifi Püf Noktaları

Daha yoğun kahve tadı tercih ediyorsanız, karışıma eklediğiniz kahve miktarını arttırabilirsiniz. Lezzetli milkshake’leri bekletmeden servis etmeye özen gösterin. Servisten hemen önce biraz daha buz küpü kırarak milkshake bardaklarına ilave edebilirsiniz.

Kahveli Milkshake Servis Önerileri

Kahveli milkshake’leri bardağa doldurduktan sonra üzerine rendelenmiş çikolata veya Hindistan cevizi serpiştirebilir ya da çikolata sosu gezdirebilirsiniz. Ancak daha baştan çıkarıcı bir tat arıyorsanız, üzerine 1 top daha Carte d’Or Çikolatalı koyarak kahveli milkshake’in lezzetini katlayabilirsiniz. Bu harika milkshake ile sıcak yaz günlerinde kahve ve dondurmanın tadına birlikte varabilir, sadece 5 dakikada kolayca hazırlayarak sevdiklerinize serinletici bir lezzet sunabilirsiniz.