Skip to content

Frappé Tarifi

Yazın sıcak rüzgarları hissedilirken tercih edeceğiniz ilk içecek Frappé olsun ister misiniz? Çocuklarla birlikte de hazırlayabileceğiniz lezzetli mi lezzetli bir Frappé tarifi, akşamlarınızın en özel içeceği olabilir. Yunanistan'dan gelen taze lezzetin hazırlanması kolay, içmesi keyifli! Sevdiğiniz bir çeşit kahve, buz ve şekerin bir araya geldiğinde oluşturduğu etkileyici lezzetin adı Frappé... Bu içecek günün her anında modunuzu yükseltir. Akşam yemeğinden sonra, uykunuz kaçtığında ya da en sevdiğiniz tatlı ile birlikte rahatlıkla içebileceğiniz Frappé mutluluk formülünüzü oluşturur. Hafif tadı ile içinizi ferahlatan içeceği mutlaka denemelisiniz.

Frappé Malzemeleri

  • 1,5 tatlı kaşığı granül kahve

  • Dilediğiniz kadar küp ya da toz şeker

  • 4 yemek kaşığı soğuk su

  • İsteğe bağlı soğuk süt ya da krema

  • 2 adet buz parçası

Frappé Hazırlanışı

  • Karıştırıcının içerisine şeker, su ve kahveyi koyarak yaklaşık 30 saniye boyunca karıştırmalısınız. 

  • Elde ettiğiniz krema kıvamındaki karışımı, dibi buz parçaları ile örtülü ince ve uzun bir bardağa boşaltmalısınız.

  • Karışımın üzerine damak tadınıza göre süt veya krema ekleyebilirsiniz.

Frappé Tarifi Püf Noktaları

5 dakikada hazırlayabileceğiniz Frappé tarifi, özel püf noktaları ile görsel bir şölene dönüşür. Kahve, süt ve şekeri çalkaladığınızda ortaya köpüklü bir karışım çıkar. Bardağa boşalttığınız köpük, süte yavaş yavaş karıştığı için hoş bir görüntü oluşturur. Hazırladığınız Frappé'yi arkadaşlarınıza cam bir bardakta ikram edebilirsiniz.

Frappé Servis Önerileri

Lezzeti ile birlikte sunumunun da eğlenceli olduğu Frappé'yi sevdiğiniz meyve parçaları ya da krema ile süsleyebilirsiniz. Bi' tatlılık yapıp Carte ‌d'Or Classic Kaymak ile tarifinizi sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Çikolata sosu ile görünümünü zenginleştirebilir, lezzetine lezzet katabilirsiniz. Şemsiye ve pipet ile Frappé'niz eğlenceli bir görünüme kavuşabilir. Arkadaşlarınızı kendi spesiyaliniz olan Frappé tarifi ile ağırlamaya hazır mısınız?