Skip to content

Nasılsın Aşkta: Yengeç Burcu Aşk Hayatı 

 

Evcimen, duygusal ve çekingen olarak bilinen Yengeç burçlarının aşk hayatı hakkında önemli tüyolara göz atmaya ne dersin? 

Yengeç burçları hakkında ufak bir araştırma yaptıysan, çekingen, evcimen ve duygusal sözcüklerine sıklıkla rastlanmışsındır. Gerçekten de yengeç burcu aşkı hem biraz hüzünlü hem de son derece sürükleyici olabilir. Kalbini Yengeç burcuna mensup birine kaptırdıysan ya da henüz flört aşamasındaysan, oldukça heyecanlı ve eğlenceli bir macera seni bekliyor demektir. Peki, bu maceraya başlamadan astrolojinin eğlenceli koridorlarında kısa bir gezintiye çıkmaya ve karşındaki insanla ilgili birkaç ipucu öğrenmeye ne dersin? Yengeç burcu aşk yorumu ve ipuçları, senin için son derece yol gösterici olabilir. Hazırsan, haydi başlayalım!

Yengeç Burcu Aşk Hayatı

Öncelikle Yengeçlere neden evcimen ve duygusal dendiğini açıklayalım! Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay'dır. Doğal mekânı ise, haritanın merkezini temsil eden dördüncü evdir. Dördüncü ev astrolojide bağları, kökleri, yuvayı, kısacası aidiyeti temsil eder. Yani aslında Yengeç burçları, "İlle de odam, ille de evim!" diye tutturan insanlar değildir. Onların derdi bir yere, bir insana, bir gruba ya da bir şehre ait hissetmektir.

Aşk hayatında da durumun pek farklı olduğu söylenemez. Yengeç burçları aşık olduklarında, hele ki ilk kez aşık oluyorlarsa, kaybetme korkusundan doğan panikle hırçın, çekingen, patavatsız ya da umursamaz gibi görünebilirler. Onlar birine aşık olduklarında, aidiyet ve güven duygusunu hissetmeyi isterler. Bu duyguyu kurmanın yolu ise, onlar için paylaşım yapmaktır. Bir Yengeç burcu seninle onun için değerli olan bir şeylerini paylaşıyorsa -anıları, ders notları, içtiği kahve veya hayalleri bile olabilir- sana değer veriyor demektir.

Yengeç burçları flört döneminde son derece ketum ve çekingen olabilir. Ancak karşılarındaki insanın duygularını hissetme kabiliyetleri de oldukça yüksektir. Bir Yengeç seninle ilgili birçok şeyi merak etse de, bu bilgileri sorarak değil, çaktırmadan öğrenmeyi tercih eder. Kendine dair bir şeyler anlatmayı ise, ilk etapta pek tercih etmez. Kısacası bir Yengeç, seni ilk buluşmada kendini ifade yeteneğinden ziyade seni anlayabilme becerisiyle tavlar.  

Yengeç Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Yengeç burcu kadınları ve erkekleri, birbirlerine oldukça benzer. Hatta zodyağın aynı burca dahil en benzer ikilileri olduğunu söylemek mümkündür. Yengeç burcu kadınını erkeğinden ayıran en önemli özellik, gözü karalığıdır. Bir Yengeç kadını aşık olduğunda, her zamankinden daha cesur bir insana dönüşebilir. Heyecanlı ve belirsiz flört aşamalarından kaçmaz ama bu süreç uzarsa bıkabilir. Çünkü güven sorunu başlar.

Bir Yengeç burcu kadınıyla başladığın ilişkinin son derece samimi, sıcakkanlı ve sürprizli olacağından emin olabilirsin! Ancak karşındaki insanın yeri geldiğinde oldukça kıskanç ve bir o kadar anaç olabileceğini göz ardı etmemelisin. Bir Yengeç burcu kadınını kaybetmek için yapabileceğin en etkili hamle, ona ait olmadığı bir yerde olduğunu hissettirmektir. Kısacası güven ilişkisinin bağlarını sağlam örmeli, ona sevildiğini hissettirmelisin!

Yengeç Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Yengeç burcu erkeği aşk konusunda, kimi zaman gerçekten yorucu olabilir. Çünkü Yengeçler kendi yaşam tempolarının dışına çıkmalarına neden olacak, tercihlerini etkileyecek, kafalarını karıştıracak ve hazır olmadıkları anda karşılarına çıkan şeylerden çok tedirgin olurlar. Senden hoşlandığını fark etmek, üstelik duygularının karşılıksız olmadığını anlamak, Yengeç erkeğini hem mutluluktan göklere uçuracak hem de panikle kovuğuna çekilmeye itecek bir şeydir. 

İlişkilerin kıskançlıklardan azade olması gerektiğini söyler, her konuda son derece anlayışlı davranır ve senin çok da tanımadığın bir arkadaşını sana çaktırmadan kıskanabilir. Seni çok sevdiğine emin olsa da, ilk adımı atmakta zorlanabilir. Kısacası, Yengeç kadınının gözü karalığı, Yengeç erkeklerinde yerini tedirginliğe bırakır. Fakat bir kez sana güvenmeyi ve bir ilişkiye başlamayı göze aldıysa, artık huzurlu ve eğlenceli günlerin zamanıdır! Eğer Yengeç erkeğinin flört aşamalarındaki çekingenliklerini ve huysuzluklarını onu sakinleştirerek atlatmayı başarırsan, karşına son derece nazik, düşünceli ve centilmen bir erkeğin geldiğini hayretle izleyebilirsin.