Skip to content

Nasılsın Aşkta: Yay Burcu Aşk Hayatı 

 

Zodyağın en değişken burçlarından biri olan ve tüm hayatı arayışların peşinde geçen Yay burcunun aşk hayatını daha yakından tanımaya ne dersin?

Ateş grubunun değişken üyesi olan Yay burcu, aynı grubu paylaştığı Aslan ve Koç burçlarına kıyasla daha maceracı ruhludur. Rotasını bilinmezliklere çeviren Yaylar, hep bir arayışın peşindedir. Keza bu nedenle, henüz vardığı bir durakta huzur bulduğu görülen bir Yay burcuna rastlanmamış olabilir. Yükselen burcu Yay olan Nazım Hikmet'in de dediği gibi, onlar için en güzel günler henüz yaşamadıkları günler, en güzel deniz henüz gidilmemiş olan, en güzel söz henüz söylemedikleri sözdür. Kısacası Yay burçları, hep daha fazlasını, daha iyisini ve daha güzelini aramayı kendileri için kutsal bir görev bilirler. Peki, yaşamını bu denli arayışa adamış bir burcun aşk hayatı nasıldır? Haydi birlikte göz atalım!

Yay Burcu Aşk Hayatı

Yay burçları ilk bakışta son derece özgürlüğüne düşkün ve bağımsız bir imaj çizer. Ancak esasen onların en büyük korkusu, kendilerini güvende hissetme duygusunu yitirmek ve ihmal edilmektir. Eğer bir Yay burcunun fazla flörtöz, sosyal ve dışa dönük olduğunu gözlemliyorsan, bu davranışların altında birine bağlanıp hayal kırıklığına uğramak yerine, güvenli alanı terk etmemeye çabalayan bir insan yatıyordur. Bu sebeple Yay burcundaki kişiler, hoşlandıkları insana açılmakta ya da ilk adımı atmakta zorlanabilir.

Onlar, birinden hoşlandıklarında panik olmaya ve duygularını asla karşı tarafa çaktırmamak için türlü oyunlar oynamaya başlar. Hoşlandıkları kişi onların duvarlarının kendiliğinden yıkılmasını bekleyecek kadar sabırlı davranırsa, Yay burçları için yeni bir dönem başlar. Artık duygularını karşı tarafa göstermekten, yumuşak karınlarının ortaya çıkmasından eskisi kadar çok endişe duymazlar. Böylece herkese mavi boncuk dağıtan, ulaşılmaz görünen ve duygularını saklayan Yay'ın içinden; kaybetmekten korkan, temkinli, çocuksu ve güvenmeye ihtiyaç duyan bir ruh çıkar. 

Yay burcu aşk uyumu konusunda zodyağın diğer birçok burcuyla anlaşmakta zorlanır. Terazi burcu, Yay burcunun gelgitlerini anlamakta ve onun duvarlarını yıkacak kadar güvenmesi için ihtiyaç duyduğu süre boyunca beklemekte çok zorlanır. Kova burcu, Yay'ın kendi kurduğu oyun içinde ona bahşettiği role karşı çıkmasına katlanamaz. Balık ve Akrep burçları ile Yay burcunun ilişkisi, genellikle sonsuz bir kovalamacaya dönüşür. Oğlak burçları, Yay'ın kendi bildiğini okuma yeteneğiyle boy ölçüşebilecek bir inada sahip olduğundan, ortaya ya çok dengeli ya da çok hırçın bir ilişki çıkar. Boğa ve Başak, Yay burcunun en kolay uyum sağlayabileceği burçlardır. 

Yay Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Yay burcu kadınlarının yaptıkları her şeyi çok iyi yapmayı isteyen, mükemmeliyetçi bir tavırları vardır. Bu tavır aşkta da geçerlidir. Bir Yay burcu kadını aşık olduğunda, ilişkisini kendi doğrularına ve beklentilerine göre en iyi şekilde yaşamak için sürekli uğraşır. Karşı tarafın istekleri onunla ters düştüğünde kırılabilir ama yılmaz. Kısacası bir Yay burcu kadını, ilişkide son derece çözüm odaklı ve olgun bir insana dönüşebilir. Keza bu nedenle, kimseye bağlanamayacağı düşünülen Yay kadınlarının uzun ve herkesi hayran bırakan bir ilişkiye sahip olması, çevredeki birçok insanı hayrete düşürebilir. Yay burcu kadınlarıyla son derece sağlıklı ve keyifli bir ilişki yaşamanın temel kuralı, bazı değerler konusunda onunla denk olmaktan ve onun flört aşamasındaki ruh çalkantılarını hasarsız şekilde atlatmasına yardımcı olmaktan geçer. 

Yay Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Yay burcu erkeği aşk konusunda ihmal edilmeye katlanamaz. Çünkü Yay burcu erkekleri aşık olduklarında, ilişkilerini destansı bir masal tadında yaşamak ister. Bu nedenle bir Yay burcu erkeğinin, hiç beklemediğin sürprizlerle ya da iltifatlarla karşına çıkması seni şaşırtmasın. Fakat onu ilişkide mutlu etmek için, damarına basmaktan kaçınman ve kıskançlığa neden olabilecek şeylerden uzak durman gerekir. Hazır duvarlarını yıkmış ve duygularını sevgilisine açabilecek kadar güvenmiş bir Yay burcu erkeği, ihmal edildiğini hissettiği anda eski umursamaz ve flörtöz tavrına geri dönebilir. Bu tavır, onun için bir çeşit savunma kalkanıdır. Huzurlu ve güvende hissettiği bir ilişkide ise dünyanın en uyumlu ve eğlenceli insanına dönüşebilir.