Skip to content

Tüm Zamanların En Romantik Aşk Filmleri

Aşk, evrensel bir dildir. Tek bir bakış, tek bir söz kalplerden geçeni anlatabilir. Yedinci sanat olarak görülen sinema da görselliğiyle başka bir evrenselliği sunar. Aşk ile sinema birleşince de ortaya harika bir tür çıkar: Aşk filmleri!

Aşk temalı filmler ile bazen size ufak bir coğrafyada yaşanan bir aşkı içinizde hissedersiniz, bazen size yabancı bir kültürde aşkın nasıl yaşandığına şahit olursunuz. Romantizm dalgasına kapılır, karakterler için hüzünlenir veya sevinirsiniz. İçinizdeki romantik, çılgın ya da gözü kara aşık pervasızca yol alır başarılı bir aşk senaryosunun eşliğinde.

Bu filmler içinde bazıları aşkı o kadar iyi işler ki diğer filmlerin arasından sıyrılır. İşte her aşığa ayrı ayrı hitap eden ve zamanın ötesine geçen aşk filmlerinden örnekler:

 

Romantik Aşıklar Buraya!

 

Aşk ve Gurur (Pride and Prejudice)

2006 yılında vizyona giren romantik dram türündeki bu film, eski zamanların büyüsüne kapılarak romantizm denizinde kaybolmak isteyen romantik aşıklar için harika bir seçimdir.

Bu filmde, Bay Darcy ile Elizabeth Bennet arasındaki aşkta tutkunun mu gururun mu galip geleceğini izlersiniz. Havasıyla izleyenleri etkileyen yakışıklı Bay Darcy tarafından yapılan ilan-ı aşk, sizin için de filmin en etkileyici sahnesi olabilir. Bay Darcy bu sahnede şöyle der: “Bedenimi ve ruhumu büyüledin. Seni seviyorum, seviyorum, seviyorum ve bundan sonra senden asla ayrı kalmak istemiyorum.” Hangi romantik aşık böyle bir sözü duymak istemez?

 

Not Defteri (The Notebook)

Sıradan bir yaz flörtü gibi başlayan bir hikayenin yıllara meydan okuyan bir aşka nasıl dönüştüğünü anlatan bu film, kült aşk filmleri arasında hatırı sayılır bir yere sahiptir. Zengin kız fakir oğlan klişesini özgün bir şekilde işlemeyi başaran Not Defteri, güçlü bir aşkı içinizi burkan bir şekilde yansıtır. Havada uçuşan aşk sözleri, yağmur altında çekilen duygusal sahnelerin ardından film yüzünüzde hüzünlü bir gülümseme, gözlerinizde ışıltılı bir buğu bırakır.

 

Filmlere Konu Olan Gözü Kara Aşıklar

 

Cesaretin Var mı Aşka? (Love Me If You Dare?)

Masum bir oyunla başlayan benzersiz bir aşk hikayesi izlemeye ne dersiniz? Eğer gözü kara aşk diye bir kavram varsa bu filme onun temsilcisi diyebiliriz. Julien ve Sophie arasında küçük yaşlarda başlayan tutku ve cesaret merkezli aşk, iki koca ömürde iz bırakır. Geriye tek bir soru kalır: Aşkın için ne kadar ileri gidebilirsin? Gözü kara bir aşka cesaretiniz olup olmadığına bu filmi izledikten sonra karar verin.

Titanik (Titanic)

1997 yılında vizyona giren ve kısa sürede efsaneleşen Titanik’i hala izlemediyseniz aşkın en gözü kara hallerine şahit olmak için filmin karşısına hemen geçmelisiniz. Gerçek bir hikayeyi konu alan film, birbirinden romantik sahneler ve akıcı bir olay örgüsüyle hafızanızda yer edinir. Güvertedeki dans, kulakların pasını silecek aşk sözleri, patlayan silahlar... Son yirmi yılın aşk hikayelerine ilham olan bu filmi izlenenler listenize eklemeyi unutmayın.

 

Çılgın Aşıkların Unutulmaz Hikayeleri

 

Bir Küçük Eylül Meselesi

Bu film, küçük bir adada başlayan, sıradan bir arkadaşlığın çılgın bir aşk hikayesine dönüşmesini anlatır. Tutku, ön yargı, aşk, kaza, hafıza kaybı, romantik sözler… Bu filmde yok yok! Bir Küçük Eylül Meselesi sizi çılgın bir aşk hikayesinin kollarına bırakır. Hazır mısınız?

 

Aşk (Her)

İşte yeni nesile uygun, dijital dünyayı odağına alan bir aşk hikayesi. İnsanın internet bağımlılığını, bağlanma ve aşık olma ihtiyacını çarpıcı bir şekilde işleyen film, size günümüz dünyasında aşkı yaşama şeklinizi sorgulatır.

Her aşka özel Cornetto lezzetleriyle romantik filmler kuşağınızı renklendirebilir, filmden aldığınız zevki kat kat arttırabilirsiniz.