Skip to content

Nasılsın Aşkta: Terazi Burcu Aşk Hayatı 

 

Kimi zaman karşı tarafı çıldırtacak ölçüde sakin ve dingin olmayı başaran Terazi burçları, aşk hayatında gözü kara bir oyun kurucuya dönüşür. 

Terazi burcu; aşkı, güzelliği, keyfi, hazzı ve değerli varlıkları temsil eden Venüs'ün öz evladıdır. Haritanın yedinci evinin bir sakini olması, Terazi burcunu iletişim açısından ve düşünsel konularda doğuştan bir yeteneğe sahip kılar. Bu nedenle Terazi burcundan insanlar, hem keyif ve mutluluk için yaşarlar hem de akılcı tutumlarını asla geri planda bırakmazlar. Mutlu olmak isterler. "Kim mutlu olmak istemez ki?" diyebilirsin elbette. Ancak Terazi, mutlu olmak için sürekli çabalayan, tespit edebildiği melankolik hallerden mümkün olduğunca uzak duran, dramalara gelemeyen insanların burcudur. Hava grubuna mensup diğer burçlar gibi hareketli, heyecanlı, bir oturup bir kalkan insanlar değillerdir. Onların harekete geçmelerinin mutlaka bir sebebi, bir dengesi vardır. Denge kurmaya ve dingin olmaya bu denli düşkün olmaları, onların aşk hayatındaki beklentilerini de şekillendirir.

Terazi Burcu Aşk Hayatı

Terazi burcu günlük aşk yorumu, her gün farklı bir telden çalabilir. Çünkü hayat, onların denge ve huzur beklentilerini her zaman karşılayacak kadar rayında gitmeyebilir. Bir Terazi burcu aşkta denge kuramadığını, huzur bulamadığını fark ederse bir anda geri çekilir. Ne yapacağını bilemeyen bir Terazi burcunun yapacağı ilk şey, hiçbir şey yapmamaya özen göstermektir. Başka bir deyişle, flört esnasında küçük bir tartışma yaşadığın bir Terazi burcunun sana günlerce mesaj atmaması, kesin olarak ne yapması gerektiğini bilmediği için eylemsiz kalmayı seçmesindendir. 

Terazi burçları uygun olana düşkündür. Uygun partner, uygun okul, uygun meslek, uygun ev... Bu nedenle kimi zaman, kendi düzenlerine ve düşüncelerine aykırı insanlara karşı yargılayıcı bir tavır sergileyebilirler. Zor beğenir, arzulanmak ve sevilmek ister, onların yazılı olmayan kurallarına göre davranılmasını beklerler. Hoşlandıkları insanlara duygularını açmadan önce, onlar tarafından reddedilme ihtimallerini doğuran her unsuru ortadan kaldırmaya çalışırlar. 

 

Terazi burçları Kova burcunun zekasına hayran kalabilir. Yay burcu ile uzun yıllara yayılan, vazgeçilemeyen ama rayına da oturtulamayan ilişkiler yaşamaları mümkündür. Balık veya Başak burçları ile Terazi ilişkisi, iki taraf için de hem son derece heyecanlı hem de oldukça yıpratıcı olabilir. Boğa ve Terazi burçlarının hayattaki arzuları ve beklentileri çok benzerdir. Bu benzerlik zaman içinde kusursuz bir uyum yakalamalarını sağlayabileceği gibi, iki tarafın da kısa sürede sıkılmasıyla da sonuçlanabilir. Yengeç ve Akrep burçları ile sürekli rekabet halinde oldukları ilişkilere adım atabilirler. Bu rekabetin kimin hayrına sonuçlanacağını ise, ancak zaman gösterebilir. 

Terazi Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Terazi burcu kadınları, dıştan yumuşak görünse de içinde sert bir çekirdeği olan meyvelere benzer. En güvendikleri ve benimsedikleri ilişkide bile araya gizli bir mesafe koymaları, bazı sırlarını asla paylaşmamaları mümkündür. Kırılgan ve sakin tavırları seni yanıltmasın. Canları yandığında ya da bir sorun yaşadıklarında, on kaplan gücüne sahip olabilir, kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan ayağa kalkabilirler. İlişkilerinin birçoğunda biraz çok bilmiş ve fazla öz güvenli bir tavır sergileseler de, aşık olmak onların tavrını tümden değiştirebilir. Bir Terazi burcu kadınını uzlaşmaya ikna etmek, onun kalbini çalmayı başardığın anlamına gelir.  

Terazi Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Terazi burcu erkekleri için aşk, ustalıkla yönetilmesi gereken ve kartların hiçbir zaman tamamen açılmadığı bir oyundur. Bir Terazi burcu erkeği senden hoşlanıyorsa dikkatini bir şekilde kendi üstüne çekmeyi mutlaka başarır. Sevecekleri insanı önce kendileri seçmeyi, daha sonra olabilecek şeyleri zihinlerinde planlamayı, en nihayetinde aksiyona geçmeyi severler. Bu nedenle bir Terazi burcu erkeği senin kalbine girmeyi başarmışsa ve sürekli yanındaysa o seni çoktan seçmiş demektir. Gerçekten aşık olduklarında, yapabileceklerinin hiçbir sınırı yoktur. Dengeli, kontrolcü ve sakin halleri yerini bir anda gözü kara bir aşığa bırakır. Kendilerini bir ilişkide güvende hissedene kadar çırpınır, en beklenmedik sürprizlerle ortaya çıkar; güvende olduklarına ve sevildiklerine emin olunca eski dingin hallerine dönerler.