Skip to content

Kendini Affettir: Sevgiliden Nasıl Özür Dilenir? 

Sevgilini kırdığında kendini affettirmek bazen çok da kolay olmayabilir ve farklı yollar denemek zorunda kalabilirsin.

Sevgilin ile arana kara kedi girdi ve muhtemelen bilinçli ya da istemeden onun kalbini kırdın. Kız arkadaşından özür dilemek gözünü korkutabilir, ancak aslında düşündüğünden daha kolaydır. Peki, kalbini kırdığın sevgilinin gönlünü nasıl alırsın? Her kadının yapılan yanlış davranışı affedebilmesi için, duymak istediği birkaç önemli şey vardır. "Aşkta kendini affettirmenin en iyi yolu nedir?" sorunun cevabı için sana özel sevgiliden özür dileme yöntemleri…

Üzüntüsünün Nedenini Anlamaya Çalış

"Sevgiliden nasıl özür dilenir?" sorusunun cevabı için, öncelikle onun sana neden kırıldığını tam olarak anlaman gerekir. Üzülme nedenine göre özür cümleleri de farklılık gösterir. Örneğin, ona bağırdığın için hazırlaman gereken özür ile, onu aldattığın için hazırlaman gereken özür cümleleri birbirinden farklıdır. Ancak her durumda, iyi bir özrün anahtarı, onu üzen davranışının nedenini açıkça belirtmektir.

Şahsen Özür Dile

Özür dileme zamanı geldiğinde, mümkünse bizzat özür dilemelisin. Küçük ve ilişkiyi tehdit etmeyen bir şey için özür dilemediğin sürece, mesaj ile özür dilemekten kaçın. Kız arkadaşının gözünün içine bakarak gerçekten üzüldüğünü belli etmen daha anlamlıdır. Sevgiliden özür dileme yolları dendiğinde ilk akla gelen çiçeklerdir. Sevgilinin sevdiği çiçeklerden oluşan bir buket hazırlayabilir, sevimli bir tebrik kartı, bir kahve veya en sevdiği tatlı eşliğinde gerginliği hafifleterek özür dileme işlemini kolaylaştırabilirsin.

"Üzgünüm" Dediğinden Emin Ol

Özür dilemeye “Üzgünüm.” kelimelerini söyleyerek başlayabilir, sonra yaptığın yanlışı kabul edebilirsin. Aslında ikiniz de yapılan yanlışın ne olduğunu biliyorsunuz. Ancak yanlışın kabul edilmesi ve karşı tarafa sözlerle ifade edilmesi, sevgilinin kalbini kazanma yolları için etkili bir adımdır. “Duygularına zarar vermek istemedim, ama yaptım ve özür dilerim. Yaptığım şeyi yapmakta yanılmışım.”  gibi basit, dürüst ve doğrudan cümleler kurarak üzgün olduğunu belirtebilirsin.

Sevgilinin Duygularına Saygı Duy

Kırdığın ve üzdüğün sevgilinin nasıl hissettiğini anlamaya çalışmalı ve duygularına saygı duymalısın. Aynı zamanda bu duygularını kız arkadaşına da hissettirmeli ve sözcüklerle ifade etmelisin. “Üzgün ​​olduğunu biliyorum ve bana kırılmakta haklısın. Seni anlıyorum ve hatamı kabul ediyorum.” gibi cümlelerle onun gönlünü alabilirsin.

Sevgilinin Sorularına Cevapların Hazır Olsun

Sevgilini üzdün ve duygusal hasar verdin. Peki, sevgilinin gönlü nasıl alınır? Ona zarar verdiğin için pişman olduğunu hissettirmelisin. Üzgün olduğunu söylemek yeterli gelmeyebilir. Neden onu üzdüğünü açıklayabilir, davranışının yanlış olduğunu kabul edebilirsin. Bununla birlikte bir daha aynı davranışı yapmamak için geleceğe dair planlarını anlatabilirsin. Kız arkadaşının kırıldığı konu ile ilgili tüm sorularını bahane yaratmadan, tüm gerçekliği ile cevaplamalısın. Konuyla ilgili alaycı olmaktan ve şakalar yapmaktan kaçınmalısın.

Sevgilinden Seni Affetmesini İste

Üzüldüğünü belirttikten ve sevgilinin sorularına cevap verdikten sonraki adım ise af dilemek. Bazı hataların affedilmesi zordur. Sevgilinin güvenini kazanmak için, sonraki adımlarına dikkat etmen büyük önem taşır. “Bunun bir daha olmayacağını söylediğimde, beni affedip bana güvenebileceğini düşünüyor musun?” gibi sorular sorarak affetmesi için yapabileceklerinden bahsedebilirsin. Özrünü kabul ederse teşekkür edip konuyu kapatabilirsin. Düşünmek için zamana ihtiyacı varsa ona zaman vermekten kaçınmamalısın. Konuyla ilgili çok fazla konuşmak karşı tarafı daha fazla yaralayabilir.

Bunlara ek olarak onunla göz teması kurmayı unutmamalı ve özür dilerken gözlerini ondan kaçırmamalısın. Eğer konuşmak istiyorsa kesintisiz konuşmasına izin vermelisin. Seni affetmesi için çaba harcadığını gösterebilirsen, seni ve özrünü ciddiye alma olasılığı daha yüksektir. En önemlisi, gerçekten onu kırdığını düşünmüyorsan ve yaptığın davranış sana yanlış gelmiyorsa ilişkinizi bir kez daha gözden geçirmende fayda var.

 

Tüm bunlar işe yaramıyorsa, sevgiline en sevdiği Cornetto çeşidi ile küçük bir sürpriz yaparak gönlünü alabileceğinden eminiz!