Skip to content

Romantik Aşık Nasıl Davranır? Yakından Tanıyalım!

Aşık olan herkes için belli başlı hisler ortak kabul edilse de, aşkı yaşama biçimimiz de birçok farklılık da vardır. Aşk denince akla ilk gelen şeylerden biri de romantizmdir. Kimileri hiç romantik değildir, kimileri ise sürekli romantik sözler söyleyip romantik davranışlarda bulunur. Sizin kadar, partnerinizin de romantik olup olmaması ilişkide bir o kadar önemlidir.

Aşk ilişkilerinde başarıya giden yolun önemli bir kısmı karşınızdaki insanı iyi tanımaktan geçer. O halde düşünelim; romantik aşık kimdir? Sık sık sevgi sözleri dile getirmelerinin dışında hangi davranışlarla öne çıkar? Peki bu tür davranışlara karşı siz nasıl davranmalısınız? İşte ipuçları!

 

Romantik Aşk İçin Aşk Daima Merkezdedir

Romantik bir aşık için aşk, özellikle ilişkinin zamanlarında hayatının merkezi olabilir. İlişkisini yaşam koşullarına göre değil, yaşam koşullarını aşkına göre şekillendirir. Eğer romantik bir aşıkla birlikteyseniz çok şanslısınızdır çünkü size değer verdiğini her an anlarsınız. Hem aşk sözleri ile hem de yaptıklarıyla sadece özel günlerde değil, önemli olduğunuzu sık sık görürsünüz. Özel gün demişken, çoğu kadının erkeklerde şikayetçi olduğu özel günleri unutma durumunu romantik aşıklarda görmezsiniz. Üstelik bunu sizin gözünüze girmek için değil, bu tarih onların yaşamında gerçekten anlamlı olduğu için unutmazlar.

Eğer romantik bir partneriniz varsa kendinizi onun romantizm rüzgarına bırakmalısınız. Yalnız dikkat edin, her zaman sadece onun romantik olması, romantik sürprizlerin, sözlerin tek taraflı olması zamanla sizi rahata alıştırırken onu da üzebilir. Sevgilisinin hiç romantik olmadığını düşünen partneriniz, neden romantik fikirlerin hep kendinden çıktığını merak ederek sevginizin boyutu hakkında endişelenebilir. Bu nedenle siz de ara ara kendiliğinizden romantik davranmaya özen göstermelisiniz. Böylece daha heyecanlı bir ilişki de yaratmış olursunuz.

 

Romantik Aşık Zaman Mekan Ayırmaz

Gerçek bir romantik aşık için romantizmin yeri, zamanı diye şey yoktur. Kalabalık bir arkadaş ortamında bile size sevgi dolu davranmaktan bir an bile vazgeçmez. Sizi seveceğinizi bildiğiniz bir etkinliğe en yoğun gününde bile götürebilir. Herhangi bir mekanda otururken kulaklarınıza hoş bir melodi dolmaya başladığında sizi kolunuzdan tutup dansa kaldırabilir.

Evde en paspal halinizle oturmuş televizyon seyrederken ya da hasta veya çok yorgun olduğunuz anlarda bile size kendinizi güzel hissettirir. İşte, okulda, gezmede, evde, gündüz veya gece; herhangi bir zamanda hoşluklar yapabilir. Size de memnuniyetle bu duruma alışmak ve tüm bu anların tadını çıkarmak kalır.

 

 Romantik Aşık Düşüncelidir

Romantik erkek ya da kadın hassas ve duygusal olduğundan karşı tarafın hassas taraflarına karşı da anlayışlı davranır. Diğer aşıklara göre daha zor hırçınlaşan romantik aşıklar, sevdiklerini üzmemek için ellerinden geleni yapar.

Eğer romantik biriyle beraberseniz çeşitli durumlarda sizinle empati yapması da genellikle kolay olur. Romantik aşıklar, her konuda kendi isteklerini diretmez, sizin duygu ve düşüncelerinizi de dinlemek ister. Katılmadığı konularda bile nezaketi ve saygıyı elden bırakmaz. Ortak kurmadığınız hayallerinize bile saygı duyar ve ulaşmanız için size destek olur. Sizi her koşulda sevip desteklemekten vazgeçmez. Ancak sakın bir hataya düşüp bu durumdan faydalanmaya çalışmayın! Bu aşıklar, her şeyi çabuk fark eder, kırgınlıklarını bir süre içlerine atsalar bile kolay unutmazlar. Ayrıca, eğer romantik bir aşıksanız veya böyle bir sevdiğiniz varsa birbiriniz için ikinizin de bir şeyler yapması gerekir. Böylece ilişkide kendinizi ayrı ayrı bulabilirsiniz.

 

Cornetto, romantiklere özel aşk dondurması ile sevdiğinizle keyifli yaz anıları yaratmanızı sağlar. Cornetto Romantik, pembe, beyaz, kırmızı renk tonları ile içinizi açar. Güneşten bunaldığınız bir anda çilek aroması ile ferahlatır, külahı ise kıtır kıtırdır. Cornetto ile romantizm artık daha tatlı!