Skip to content

Nasılsın Aşkta: Oğlak Burcu Aşk Hayatı

 

Çoğunlukla soğuk tavırlı, ciddi ve disiplinli olarak anılan Oğlak burçlarının, aşk hayatında nasıl olduklarına daha yakından göz atalım mı?

Her şeyi son derece, belki de biraz fazla ciddiye alan, ciddiye almayan insanları anlamakta zorlanan ve olgun tavırlarıyla dikkat çeken birine gönlünü kaptırdıysan, Oğlak burcunun dünyasına hoş geldin! Satürn'ün öz çocuğu Oğlak, tüm kuralcılığıyla, disipliniyle, soğukkanlılığı ile ve hırsıyla karşında! Kabul etmek gerek: Oğlak burcu aşk hayatı açısından son derece çalkantılı bir burçtur. Genellikle bir Oğlak burcunun en mutlu olduğu anlarda bile zihninde dönen tilkileri anlamakta, onu neyin tedirgin ettiğini bulmakta ve dile getirmediği taleplerini keşfetmekte zorlanabilirsin. Ancak bir Oğlak ile bir kez ilişkide uyum yakaladığında, gerçek huzuru ve eğlenceyi keşfedebilirsin. Fazla karışık bir anlatım mı oldu? O halde, gel birlikte Oğlak burcunun aşk hayatını daha detaylı bir şekilde inceleyelim!

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Sorumluluk, güven, sadakat, değer görme ve azim... Bir Oğlak'ı Oğlak yapan başlıca kelimeler bunlardır. Sen bakma onların soğuk, huysuz, işkolik ve hırslı olarak adlandırıldıklarına. Oğlaklar isteyerek aldıkları her sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye kafayı fena halde takmış kişilerdir. Bir flört ya da ilişki de, onlar için son derece keyifli ve layıkıyla sürdürülmesi gereken bir sorumluluktur. Bu nedenle, kimi zaman sen fark etmesen de, bir Oğlak ile başladığın ilişkide, karşındaki insan seni daha mutlu etmek için sürekli yeni fikirler bulmaya çalışacaktır.

Oğlak burçları ile yapılan tartışmaların ya da fikir uyuşmazlıklarının, zodyağın diğer birçok burcuna kıyasla daha kolay çözüme ulaştırılabileceğini söylemek yanlış olmaz. Çünkü çözüm bulmak, Oğlak burcunun en büyük hobisidir. Onlar gereksiz tartışmalarla vakit kaybetmeyi değil, buldukları fikirlerin sorunları çözdüğünü izleyerek mutlu olmayı severler. Eh, bazen bu özelliklerinin kendi üzerlerine vazife olmayan konularda da ortaya çıktığını söylemek gerekir. 

 

Oğlak burçlarının büyük çoğunluğu, ne tesadüftür ki, hayatın ciddiyetini erken yaşta anlamak zorunda kalan insanlardır. Bu nedenle senden hoşlanan bir Oğlak'ın ilk adımı atmak ya da duygularını doludizgin yaşamak için acele etmemesi seni şaşırtmasın. Onların duygularından emin olmak ve karşılarındaki insana kendini açabilmek için güven duymaya ihtiyaçları vardır. Bir Oğlak'ın güvenini kaybetmenin en basit yoluysa, ona saygı duymadığını hissettirmektir. Aceleye getirilmek, fikirlerinin ciddiye alınmadığını fark etmek ve geçiştirilmek, bir Oğlak'ın henüz ilişkiye başlamadan tabanları yağlamak için son derece yeterli sebeplerdir. Kısacası, karşında bir Oğlak varsa, ağırdan almalara ve her duygudan emin olana dek harekete geçmemeye kendini alıştırmaya başlayabilirsin. Ancak her şey rayına oturduktan sonra, karşında son derece mantıklı, sakin ve çözüm odaklı bir insan bulabilirsin!

Oğlak Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Oğlak burcu kadını aşk hayatında son derece temkinli ve soğukkanlıdır. Gerçi sen bakma soğukkanlı olduklarına, senden gelen bir adıma karşı kayıtsız kalmaya çalışırken içinde binbir fırtına kopuyor olabilir. Ancak tüm fırtınalara rağmen, üzerine fazla gelinmesinden hiç hoşlanmaz. Ona sevgisini sürekli olarak jest ve sözlerle ifade etmeye çalışan insanlar yerine, onun duygularından emin olmasını ve kalbinin kapılarını aralamasını bekleyecek kadar sabırlı adayları tercih eder. Üstelik gönlünü kime kaptıracağı konusunda, kendisinin bile net fikirleri yoktur. Yengeç burcu, Oğlak'ların tam zıttıdır. Fakat Oğlak burcu aşk uyumu konusunda Yengeçlerle bile kusursuz bağlar kurabilir. Kısacası, söz konusu bir Oğlak kadını olduğunda, sabır ve öz güven selamettir!

Oğlak Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Oğlak burcu erkekleri, bir flört aşamasında kadınlara kıyasla daha cesur ve aceleci olabilir. Ancak karşıdan, kendi gösterdiğinden daha yüksek bir coşku gördüğünde, derhal kabuğuna çekilebilir. Oğlak erkeklerinin sevdiklerini sıklıkla kontrol etmeye ve onlara karşı korumacı bir tavır içine girmeye doğal bir zaafları vardır. Elbette bu zaaf, hiçbir kısıtlayıcı eylemin bahanesi olamaz. Ama seni, birlikte kahve içtiğiniz bir günün sonunda evine ya da otobüs durağına bırakmak, senin güvenle evine ulaştığından emin olmak Oğlak erkeğinin pek de vazgeçemediği bir alışkanlığı olabilir. Oğlak erkeklerinin hayallerindeki ilişki; ortak yaşam amaçlarında, hobilerde ve alışkanlıklarda buluştuğu insanlarla kurdukları ilişkidir. Eğer bir Oğlak erkeğiyle bir araya geldiğinde muhabbet saatlerce sürüyorsa ve onun sıkıldığına dair hiçbir belirti gözlemlemiyorsan, kendi masalınızı yazmaya yaklaşmışsınız demektir. Çünkü bir Oğlak'ın sıkıldığını belli etmemesi pek mümkün değildir.