Skip to content

Nasılsın Aşkta: Kova Burcu Aşk Hayatı 

 

İlişkilerde gizem, iletişimde derinlik, arkadaşlıkta samimiyet arayan Kova burcunun aşk hayatı, gerçekten son derece karmaşık olabilir. 

Kova burcunun yönetici gezegeni klasik astrolojide Satürn, modern astrolojide ise Uranüs olarak kabul edilir. Kova burçları tıpkı gücünü Satürn'den alan diğer burçlar gibi; henüz bilinmeyeni çözmek, söylenmeyeni söylemek ve bir şeyler öğretmek üzere dünyaya geldiklerine dair bir iç kabule sahiplerdir. Analitik zekalarının gelişmiş olması, neredeyse her konuya entelektüel, çözümsel ve karmaşık yaklaşmalarına neden olur. Bu nedenle bazen çok karışık görünen olaylara bir dakikada çözüm bulabilirken bazı basit problemlerde ise önceliklerini belirlemekte ve çözüme ulaşmakta zorlanabilirler.

Sosyal ve sıcakkanlı insanlar olsalar da, fazla cıvık ilişkilerden hoşlanmaz, daima öz mesafelerini korumaya çalışırlar. Yalnızca aynı frekansı yakaladıkları insanlarla iletişim kurmayı tercih eder, gizemli ve derin buldukları kişilerden etkilenirler. Peki, tüm bu bilgilerin ışığında, kova burcu aşk yorumu nasıl yapılabilir? Kova burcu hangi burçla aşk yaşar? Haydi, bu soruların yanıtlarını birlikte bulalım!

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burcu, aşk oyunlarının usta sihirbazıdır. Genellikle birinden etkilendiklerinde akla gelmeyecek sürprizler ya da çıkışlarla kendini karşı tarafa fark ettirirler. Örneğin, senden etkilenen bir Kova burcuyla aynı masaya oturduğunda, dikkatini çekmek için senin birçok düşüncene muhalefet olmayı ya da hınzır yorumlarla sana sürekli sataşmayı tercih edebilir. İlk bakışta son derece sinir bozucu, hatta hadsiz görünen bu davranışlar sana, karşı tarafın senden hoşlandığına dair hiçbir ipucu vermeyebilir. Ancak günün sonunda eve döndüğünde, masadaki herkesi unutmuş olsan da, o insanı hatırlarsın. Zaten Kova burcunun istediği, tam da budur. 

Kısacası, Kova burcuna mensup kişiler, flört dönemlerinde son derece özgürlükçü, aykırı ve şaşırtıcı tavırlar sergileyebilir. Fakat az önce de söylediğimiz gibi, hoşlandıkları insanı etkilemeyi çoğunlukla kendilerine has yöntemleri sayesinde başarırlar. Bir ilişkiye başladıklarında ise tavırları büyük ölçüde değişir. Uçarı ve bağımsızlığına düşkün halleri yerini ilgi görmeyi bekleyen, ilişkide özen arayan, sadakate önem veren bir tavra bırakır. 

 

Kova burcu, genellikle kendi grubu olan Hava ve Su gruplarıyla daha derin ilişkiler kurmaya yatkındır. Çünkü bir Kova burcunu en çok etkileyen unsurlardan biri, karşısındaki insanı kolay kolay çözümleyememektir. Hava ve Su grubu burçlarının enerjisi, Kova burcunun aradığı derinliğe ve gizemliliğe yatkındır. Keza yine bu sebepten, Toprak grubu burçları ile çoğunlukla çatışırlar. Toprak burçlarının ilişkide beklediği netlik, Kova burcunun ilişki beklentileriyle kesişmekte zorlanır. Ateş grubu burçlarıyla yaşadıkları aşk son derece tutkulu ve keyifli olabilir ancak bu ilişki zaman içinde bir ego savaşına dönüşebilir. Kova burcunun Ateş grubundan bir burçla uzun süreli ve huzurlu bir ilişki yaşayabilmesi için, iki tarafın da birbirinin düşünme sistemine ayak uydurması gerekir. 

Kova Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Kova burcu kadını aşk konusunda disiplinli, ciddi ve kurallı bir tavır sergiler. Bir ilişkiye başladıklarında, partnerlerine verdikleri sözleri tutmayı bir gurur meselesi olarak görür, aynı özeni karşı taraftan da beklerler. Flört döneminde fikirleri sürekli değişen, belki de karşı tarafa ilişkinin sürekliliğine dair pek de güven vermeyen Kova burcu kadını, ilişki boyunca üstlendiği kusursuz partner rolüyle herkesi hayrete düşürebilir. Onların ilgisini sürekli olarak üstünde tutmanın temel yolu, onlardan hep bir adım önde olmaktır. Çünkü Kova burcu kadınları, bir ilişkide daima karşı taraftan öğrenecek bir şeylerinin olmasını bekler. Sevgilisinin yapacağı her hareketi, söyleyeceği her sözü ve planladığı her sürprizi zaten önceden tahmin edebilen bir Kova burcu kadını, o ilişkinin içinde daha fazla durmakta zorlanabilir. 

Kova Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Kova burcu erkeğinin aşk belirtileri, günden güne bile değişebilir. Kova burcu erkekleri hoşlandıkları insandan ilgi gördüklerini anladıkları anda bir adım geri çekilirler. Eğer ilgilerine karşılık bulamazlarsa, bu kez daha önce denemedikleri flört taktiklerine başvururlar. Kısacası, senden hoşlanan bir Kova burcu erkeğinin bir sonraki adımını tahmin etmek hayli güçtür. Kova burcu erkekleri ilişkide sonu belli, monoton ve gizemden uzak bir akıştan hiç hoşlanmaz. Sen bakma onların devamlı huzur ve sakinlik istediklerini söylemelerine. "Biz şimdi neyiz?" ya da "Bu ilişkinin sonunu nasıl görüyorsun?" gibi sorulardan hiç hoşlanmazlar. Onların gerçekten birinden etkilenmeleri ve kusursuz bir ilişki sürdürebilmeleri için, bir türlü tam olarak çözemedikleri ve üzerlerindeki etkisini tam olarak tanımlayamadıkları partnerlerle birlikte olmaları gerekir.