Skip to content

Nasılsın Aşkta: Koç Burcu Aşk Hayatı 

 

Çocuksu heyecanları, aykırılıkları, kural tanımazlıkları ve aşka olan bağlılıklarıyla Koç burçlarını aşk konusunda daha yakından tanımaya ne dersin?

Mars'ın öz evladı olan Koç burcunu en iyi tanımlayan iki kelime, adrenalin ve başlangıç olabilir. Kimsenin cesaret edemediği bazı işlere girişmekten büyük tatmin duyan, hakim oldukları alanda zirveye yükselmeyi görev bilen bir iç kabule sahiplerdir. Koç burcunun başlangıç günü, 21 Mart. Koç burçları da bu başlangıca yakışan bir tavır sergiler. Bitmek tükenmek bilmeyen bir heyecan, kimi zaman gözü karalık, birçok şeye isyan etme hali, öz güven, uyumsuzluk ve beklenmedik sürprizler Koç burcuna mensup kişilerin hayatlarının sıradan birer parçasıdır. Hâl böyle olunca, Koçlar ile yaşanan bir aşk serüveninin de sıkıcılıktan ve klişelerden son derece uzak olacağı söylenebilir. Sen de Koçların aşk hayatını daha yakından tanımak istiyorsan, aşağıdaki ipuçlarına göz atabilirsin! 

Koç Burcu Aşk Hayatı

Zodyağın tüm üyeleri içinde Koçlar kadar kendini aşka adayan ve bir o kadar da klasik romantikliklerden anlamayan bir burç daha yoktur! Onların hoşlandıkları kişinin kalbine girme yöntemleri, kendilerine hastır. Aşık oldukları kişiye kendilerini fark ettirmek için birbirinden cömert, sıra dışı, etkileyici ve gösterişli işlere kalkışabilirler. Reddedilmeyi gurur meselesi haline getirmeleri de görülmemiş şey değildir. 

Az önce Koç burcunun başlangıçlar kadar adrenaline de tutkun olduğunu söylemiştik. Bu tutku, aşk hayatlarında çalkantılı süreçler doğurabilir. Her ne kadar birçoğu bunu reddetse de, "Ne seninle ne de sensiz!" tadındaki ilişkilerden kolay kolay vazgeçemezler. Risk almayı, kendilerini bir ilişkiye adamayı, kimi zaman patavatsızlık yapmayı, ilişki öncesinde çeşitli heyecanlar yaratmayı çok severler. Ancak bu risklerin ilişkiyi gerçek anlamda tehlikeye attığını gördükleri anda, dünyanın en iyi sevgililerine dönüşebilirler.

Koç burçları ilk etapta son derece bağımsızlığına düşkün, kurallı ve aykırı karakterler olarak görünür. Ama Koç burcu kişisini tanıdıkça, aslında birine bağlanmayı içten içe istediğini ve bu tip bir ilişkiye son derece hazır olduğunu fark edebilirsin. "Hayır!" sözünü duymaktan nefret eder, emir kipiyle söylenen her şeyin tersini yaparlar. Çünkü onların derdi, ilişkide onları dengeleyecek, hatta bazen çaktırmadan onu yönetecek biriyle birlikte olmaktır. Kısacası Koç burcu aşk uyumu ya da ilişkiler konusunda her zaman sürprizlidir. Bir Koç ile ilişki yaşamak istiyorsan, onun çocuksu heyecanının akışına kendini bırakmalı fakat tüm buhranlarında ondan bir adım önde olmalısın.  

Koç Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Koç burcu kadınları, etrafa yaydığı çekici ve keyifli enerjinin son derece farkında olan insanlardır. Bu farkındalığı kibirli bir noktaya taşımaz, ancak son derece de keyifli bulurlar. Kendi yaşamlarında hedeflerine ulaşmış, rasyonel amaçlar çerçevesinde hareket eden insanlardan etkilenirler. Başka bir deyişle, bir hayali olmayan ya da öz güven sorunu yaşayan erkekler, Koç burcu kadınlarının radarına girmekte epey zorlanabilir. Koç burcu kadınları aşktan çok sevgiye, tutkudan çok paylaşıma, andan çok zamana önem verirler. Eğer bir Koç kadınının kalbine girmek istiyorsan, flört aşamalarından itibaren aranızdaki iletişimi ilmek ilmek örmeye ve her bir bağı sabırla atmaya alışmalısın. Bir de onun ara sıra ortaya çıkan dik başlılıklarına karşı şimdiden hazırlıklı olmalısın!

Koç Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Koç burcu erkeği aşk konusunda aynı burcun kadınlarına kıyasla çok daha hırçın, cesur, gözü kara ve dikkatsizdir. Koç burcu kadınının zamana yayarak, güven duygusunun gelişmesini bekleyerek açtığı kapılar, Koç erkeğinde bir anda ardına dek açılabilir. Koç burcu erkeği, fark etmese de, ilişkide önem verdiği değerler açısından denk olmak ister. Sevdiğinden daha çok sevilmek, ilgi gösterdiğinden daha çok ilgilenilmek, sahiplendiğinden daha çok sahiplenilmek, bir Koç erkeğini çok kısa sürede sıkabilir. Çünkü onların, ilişkideki adrenalini canlı tutabilmek için hep bir amaca ihtiyaçları vardır. Kısacası bir Koç erkeği, tutkulu, sürprizli ve sadakatli bir ilişki yaşamak için ideal insan olabilir. Ama Koç erkeğinin karşısında, onun ani huysuzluklarına "Dur!" diyebilecek, onun coşkusunu dengeleyebilecek ve onu zaman zaman şaşırtabilecek bir kadın olması gerekir.