Skip to content

İlk Buluşmada Yapılacak 10 Aktivite Önerisi 

Hoşlandığın kişiyle ilk defa buluşuyorsan, onun üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak için bazı ipuçlarına ihtiyaç duyabilirsin.

Özel duygular beslediğin kişiye randevu teklif ettin ve "Evet" cevabını aldın. İşin zor kısmını atlattın. Şimdi sıra ilk buluşmada yapılması gerekenler ile ilgili planlar yapmaya geldi. İlk buluşma hafif bir gerginlik ve sinir bozukluğu yaratabilir. Hele de karşındaki kişiyi çok iyi tanımıyorsan, bu durum çok daha rahatsız edici olabilir. Sinirlerini hafifletmeye yardımcı olacak ve harika bir randevu geçirebilmen için "İlk buluşmada neler yapılmalı?" ile ilgili ipuçlarına bir göz atabilirsin…

Sevgiliyle İlk Buluşmada Ne Yapılır?

Sevgili adayın ile çıktığın ilk buluşmanın endişesi ile başa çıkmak elbette biraz zor. Sadece kendin olmak hem iyi vakit geçirmeni hem de ikinci randevu için sağlam bir adım atmanı sağlayabilir. Peki, ilk buluşmada ne yapılmalı? Sana özel ilk buluşma tüyoları…

1. Konuşabileceğiniz Sessizlikte Bir Mekân Seçebilirsin

İlk buluşma için sessiz bir bar ya da enfes kahveler yapan küçük bir kafe seçebilirsin. Böylece karşı tarafın ne konuştuğunu duyabilir, birbirinizi tanımak için bağırmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca arkadaşlarınla birlikte sürekli gittiğin bir mekândan uzak durmanda fayda var. İlk buluşmanda arkadaşlarınla karşılaşmak seni daha çok endişelendirebilir. Çok pahalı ve tarzından uzak restoranlardan uzak durmalısın. Aksi halde kendini rahatsız hissedebilirsin.

2. Akşam Yemeğine Gidebilirsiniz

Muhtemelen en yaygın ilk buluşma fikri, akşam yemeğidir. Hem birlikte daha fazla zaman geçirmenizi sağlar hem de daha fazla göz teması ve sohbet imkânı tanır. Aynı zamanda birbirinizin yemek seçimi ve damak lezzeti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

3. Workshop Etkinliğe Katılabilirsiniz

Birlikte eğlenceli zaman geçirebileceğiniz ilk buluşma fikirlerinden biri de workshop etkinlikleridir. Resim, müzik, heykel gibi sanatsal bir kurs ya da yemek pişirme gibi bir etkinlik programına katılmak birbirinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olabilir.

4. Piknik Yapabilirsiniz

Eski moda ve romantik bir ilk buluşma istiyorsan piknik yapma fikri tam sana göre. Çevrende piknik yapabileceğin güzel bir alan bulabilir, piknik için gerekli malzemeleri kendi ellerinle hazırlayarak ilk buluşmanı unutulmaz bir ana dönüştürebilirsin.

5. Sinemaya Gidebilirsiniz

İlk buluşma için en çok kullanılan fikirlerden biri de birlikte sinemaya gitmektir. Birbirinizi henüz yeterince tanımadığınız için gösterimde olan filmleri birlikte inceleyebilir ve ortak bir karar verebilirsiniz. Sinema öncesi ya da sonrası sıcak ya da soğuk bir şeyler içerek film hakkında sohbet edebilir, farklı konulara atlayarak birbirinizi tanımaya çalışabilirsiniz.

6. Konsere Gidebilirsiniz

İlk buluşmada konsere gitme fikri birbirinizin müzik tarzını tanımanıza yardımcı olabilir. İkinizin de hoşlandığı bir grubu ya da kişiyi dinlemek ilk buluşmanın heyecanını azaltabilir. Ayrıca aynı müzikten hoşlanmak insanları birbirine yaklaştırır.

7. Birlikte Yemek Yapabilirsiniz

İlk buluşmada tanımadığın birini eve davet etmek biraz garip gelebilir. Ama güvendiğin ve aynı ortamı paylaştığın kişiye birlikte yemek yapmayı teklif edebilirsin. Daha önce yaptığın ve lezzetinden emin olduğun yemekleri denemende fayda var. Lezzetli yemeklerinle onu etkilemen daha kolay olabilir.

8. Birlikte Bir Spor Aktivitesi Yapabilirsiniz

İlk buluşma için birlikte bir spor aktivitesi planlamak ilginç bir fikir olabilir. Sabah ya da akşam yürüyüşüne çıkabilir, daha fazla adrenalin isterseniz, yamaç paraşütü ya da rafting gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

9. Günübirlik Seyahat Planlayabilirsiniz

Yaşadığınız yere yakın, doğal güzelliklere sahip tarihi mekânları ziyaret edebilirsiniz. Son zamanlarda ilgi çeken trekking aktivitelerine katılabilirsiniz. Gün boyu hem birlikte eğlenceli zaman geçirebilir hem de kendini daha rahat hissedebilirsin.

10. Pazar Kahvaltısı Yapabilirsiniz

Haftanın yorgunluğunu alan ve dinlendirici etkiye sahip olan pazar kahvaltısı, aslında ilk buluşma için de oldukça iyi bir seçenektir. Hoşlandığın kişi ile kahvaltı masasında uzun uzun sohbet edebilir, onu tanımak için harika bir fırsat yakalayabilirsin.