Skip to content

İkinci Buluşmayı Kapmak için İlk Buluşma Tüyoları 

 

İlk buluşmada hoşlandığın bir kişiyle yeniden buluşmak isteyebilirsin. İkinci buluşmayı belirleyen ise ilk buluşmadaki tavırların ve konuşmalarındır.

Daha önce hiç oturup konuşmadığın ve tanımadığın biriyle ilk buluşma oldukça riskli olabilir. Tek bir karşılaşmada bir ilişkinin potansiyelini değerlendiren, hem belirsizlik hem de vaat içeren ilk buluşma, kişinin bakış açısına bağlı olarak heyecan verici veya çok sıkıcı olabilir. Gergin ya da endişeli olmanı normal karşılamalı ve mümkün olduğunca stressiz olmaya dikkat etmelisin. İlk buluşma sonrası ikinci bir randevu olasılığına yaklaşamamış olsan bile, telefonuna bakarak evde oturmak ya da neden birisinin sana mesaj atmadığını merak etmek yerine, dışarı çıkıp ilginç biriyle eğlenmenin tadını çıkarmalısın. Buluşmalar sadece yeni biriyle tanışmak, eğlenmek veya en azından kendin hakkında bilgi edinmek için iyi bir fırsattır. Tamamen yabancı biri ile olsa bile, ilk buluşma taktikleri ile ikinci bir buluşma ayarlayabilirsin.

Rahat Ol

İlk buluşma heyecanı nedeniyle kendini gergin ve huzursuz hissedebilirsin. Rahat hissettiğin, gitmekten hoşlandığın bir yer seçerek rahatsızlık hissini minimuma çekebilirsin. İlk buluşmanın çok uzun olması iyi olduğu anlamına gelmez. Karşındaki insanın yaşamı ve deneyimleri hakkında konuşarak onu tanımaya çalışmalısın. Oldukça düşük bir gürültü seviyesine sahip bir ortam, konuşmanın sorunsuz akabilmesi için iyi bir fikirdir. İçinde kendini rahat hissedebileceğin kıyafetler seçerek ilk buluşmanı daha konforlu bir hale getirebilirsin. Tabii bu, ilk buluşmaya eşofmanla gitmeni gerektirmez. Kendine yakıştığını düşündüğün renge ve tarza sahip bir kıyafet ile öz güvenini yükseltebilirsin.

Beklentilerini Düşük Tut

İyimser olmak ve randevularda en iyisini umut etmek sorun değil, ancak süper yüksek beklentilere sahip olmak hayal kırıklığına yol açabilir. En iyi ilk buluşma beklentisi yeni birini tanımandır, geri kalanı için daha sonra endişelenebilirsin. İlk randevu, kişinin tüm yaşam geçmişini tanıma zamanı değildir, ancak gelecekte ne isteyebileceği hakkında iyi bir fikir edinebilirsin. Küçük şeylere takılmadan büyük resmi aklında tutmalısın. Herhangi bir kimya hissetmiyorsan, ikinci buluşmaya gitmek zorunda değilsin.

Basit Konuşmaları Atla

Tamamen yabancı biriyle sohbet etmek her zaman kolay değildir. Ancak biraz daha derine inmek istiyorsan, ilk buluşmanda karşındaki kişiyi gerçekten tanımana yardımcı olacak bazı sorular sormayı denemelisin. Tüm geceni hava durumu hakkında konuşarak harcamaktan kaçınmalısın. Aksi halde gecenin sonunda o kişi hakkında hiçbir şey bilmediğini fark edebilirsin ve daha fazlasını öğrenmek için tekrar dışarı çıkmaktan başka seçeneğin kalmayabilir. Nelerden hoşlandığını, ortak noktalarınız olup olmadığını öğrenebileceğin sorular sormayı deneyebilirsin.

Telefonunu Uzaklaştır

Belki de hayatının aşkı karşında duruyor, ilk buluşmanda tüm dikkatini ona vermen ve onun kendini özel hissetmesini sağlaman ikinci buluşmayı kapman için oldukça önemli. Telefonunun ilgini dağıtmasını engellemek için uçak moduna alabilirsin Böylece onu önemsediğini hissetmesini sağlayabilirsin. Aynı zamanda biraz teknolojiden uzak durmak ve sohbeti istediğin gibi yönlendirmek için de eşsiz bir fırsat yakalayabilirsin. Telefonunla sosyal ağlarını kontrol etmek ya da arkadaşlarınla kısa da olsa görüşme yapmak karşıdakinin güvenini de sarsabilir.

Kendin Ol

İlk buluşmada iyi bir izlenim bırakmak istemek normaldir, ancak bu durum isteklerini ve ihtiyaçlarını da unutman gerektiği anlamına gelmez. Sevgili adayını etkilemekten ziyade onun seni etkileyip etkilemediğinden emin olmalısın. İnsanlar ilk buluşmalarında genellikle sevimli olmak ister. İyi bir izlenim bırakma içgüdüleri çoğu zaman diğer kişinin iyi bir eşleşme olup olmadığını düşünmelerini engeller. Karşıdakini etkilemek için olmadığın biri gibi davranmak ve aslında hoşlanmadığın uğraşıları yapıyor gibi görünmek zorunda değilsin. Kendini diğer kişiye beğendirmek için kalıplara sokmaktan kaçınmalısın.

Anı Yaşa

İlk buluşmanda olumsuz düşünceler ve buluşmanın nasıl gittiğiyle ilgili endişeler gibi dikkatini dağıtabilecek çok şey var. Ancak gerçekten bir bağlantı kurmak istiyorsan, ilk buluşma anına odaklanmalısın. Yeni bir insan tanımanın keyfini çıkarmalısın. İlk randevularda kişiler, "Buluşma için uygun kıyafetler giydim mi? Dişlerimde yiyecek var mı? Gergin görünüyor muyum? Çok mu konuşuyorum?" gibi pek çok soruyu aklından geçirir. Bu sorular da ana odaklanmalarına engel olur. Tüm bunları kafandan atıp eğer yemekteyseniz yemeğin tadını, kafedeysiniz kahvenin lezzetini düşün. Karşındaki kişiyi tanımak için odaklan ve ortak noktalarınızı keşfetmeye çalış.

Eğlen

Hayat çok kısa, kiminle birlikte olursan ol, ilk randevunun amacı eğlenmek olmalı! Aranızda romantik bir kimya gelişmese bile iyi vakit geçir ve eğlenceli anılar edinmeye çalış. İlk buluşmaya kendini hazır hissediyorsan gitmelisin. Eski sevgilini unutamadıysan ya da henüz bir ilişki için erken olduğunu düşünüyorsan, ilk buluşman işkenceye dönebilir ve ikinci randevu senin için hayal olabilir. İlk buluşmanın amacı, çekici bulduğun birini tanıma sürecidir. Bu süreci en verimli şekilde değerlendirmeli ve karşındaki kişi ile eğlenceli vakit geçirmeyi hedeflemelisin. Kendini ortaya koymak ve hiç tanışmadığın biriyle zaman geçirmek elbette endişe verici olabilir. Ancak gerçekçi beklentiler belirlediğin sürece, kendine ve ne istediğine sadık kalarak eğlenebilir, bu arada da belki aşkı bulabilirsin.

İlk Buluşmana Canlı ve Zinde Git

İlk buluşma öncesi uykunu almaya dikkat etmelisin. Yorgun ve esneyen bir kişi ile sohbet etmek tahmin edersin ki rahatsızlık verebilir. Enerjinin düşüklüğü karşı tarafa da yansıyarak ilk buluşmanızı dayanılmaz bir hale getirebilir. Ayrıca kişisel bakımına da dikkat etmelisin. Hiç kimse tırnakları bakımsız biriyle aynı sofrada yemek yemek ya da bir şeyler içmek istemez. Hele bu kişi sevgili adayın ise kendine ekstra özen göstermende fayda var. İlk buluşmalar sohbet odaklı olduğu için dişlerinin de ışıl ışıl parlamasını sağlamalısın. Gülümsemek, karşıdaki insanı etkilemenin en kolay yoludur, tabii beyaz dişler ve ferah bir ağız kokusuna sahipsen... Bakımlı görünmek için çok fazla parfüm sıkmaktan da kaçınmalısın. Hafif parfümler tercih edebilirsin.

Önceki İlişkilerin Hakkında Konuşma

Önceki ilişkilerinden bahsetmek karşı tarafın ön yargılı davranmasına neden olabilir. Eğer ondan bir soru gelmezse mümkün olduğunca eski sevgilin ile ilgili konulardan bahsetmemelisin. Gelen soruları üstün körü cevaplayabilir ve bu konunun açılmasından duyduğun rahatsızlığı fark etmesini sağlayabilirsin. Aynı şekilde sen de karşındaki kişinin eski sevgilileri ile ilgili sorular sormaktan uzak durmalısın. Bazı insanlar geçmiş ile ilgili takıntılı olabilir. Önceki ilişkin hakkında konuşman, onu unutamadığın ya da ondan nefret ettiğin hissi uyandırabilir. Daha çok onunla ilgili detaylardan bahsetmeye çalış. Onun hakkında araştırma yapabilir, sosyal medya hesaplarını takip ederek hoşlandığı aktiviteler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Dinle

İlk buluşmanın birbirinizi daha yakından tanımayı hedeflediğini unutmamalısın. Onu daha iyi tanıma fırsatı yakalayabilmek için onunla ilgili sorular sorabilirsin. Ancak soruların sorgulama şeklinde olmamasına da dikkat etmelisin. Hobilerinden, eğitiminden, hoşlandığı yemeklerden ya da kitaplardan bahsedebilirsin. Sanat aktivitelerine katılıp katılmadığını öğrenebilirsin. Birlikte yapabileceğiniz ortak aktiviteleri bulmaya çalışabilirsin. Konuşurken onun lafını kesmemeye de ayrı bir özen göstermelisin. Cümleleri bitene kadar onu dinlemeli ve tüm dikkatini ona vermelisin. İşteki problemini, arkadaşlarınla olan sorunlarını, maddi durumunu ya da ailesel mevzularını paylaşmaktan kaçınmalısın. Seni tanımadığı için hakkında olumsuz fikirlere kapılabilir. Geleceğe dair planlarından, beklentilerinden hayattaki amaçlarından bahsedebilirsin.