Skip to content

Hoşlandığın Kişiye Nasıl Çıkma Teklifi Yapmalısın?

 

Birinden çok hoşlanıyor ama ona bir türlü açılamıyor ve çıkma teklifi etmeye de cesaret edemiyorsan bu yazımızda sana bazı önerilerimiz olacak. 

Birinden hoşlanmak, hatta aşık olmak sana muhteşem hisler yaşatıyor, bundan eminiz. Birine açılmak ve birlikte bir şeyler yapmayı teklif etmek ise bir o kadar zor geliyor, değil mi? Ama biliyor musun, bu konuyu biraz abarttığına da eminiz. İhtiyacın olan şeyler akıllıca birkaç taktik, biraz cesaret ve öz güven. İşte hepsi bu kadar. Aslında bütün bu özelliklere sahip olduğunu içten içe biliyorsun. Sadece onları biraz parlatman ve ortaya çıkarman gerekli. Zaten tam da bu amaçla buradayız. Hazırsan başlayalım. 

Bir Kıza Çıkma Teklifi Etmeden Önce Dikkat Etmen Gerekenler

 • İlk ve en önemli madde: Hoşlandığın kişinin halihazırda bir sevgilisi var mı? Cevabın "Hayır!" ise tebrik ederiz, en önemli adımı geçtin. Cevabı bilmiyorsan öğrenmenin yollarını bulmalısın.

 • Senin ondan hoşlandığın gibi, o da başkasından hoşlanıyor olabilir mi? Bu konu hakkında çok ileriye gitmeden ufak bir araştırma yap. Ortak arkadaşlarınızdan bilgi rica et veya aranızda yeterince samimiyet var ise birine ilgisinin olup olmadığını uygun bir anda kendisine sor.

 • Eğer başka birinden hoşlanıyorsa ümidini hemen kaybetme. Belki de seni yeterince tanımıyordur ve tanıdığı zaman hisleri tamamen değişebilir. Yani baş başa bir görüşme yapmak için halen bir şansın var.  

 • Onun da sana ilgisi var mı? Örneğin seni izliyor mu, yaptığın şakalara gülüyor mu ya da sana hayatın hakkında sorular soruyor mu? Eğer bunların cevabı "Evet!" ise hislerin büyük ihtimalle karşılıklı olabilir. Tabii yine de hemen emin olma, belki de arkadaşça bir merak gösteriyordur. 

Hiç Tanışmadığın Bir Kıza Çıkma Teklifi Etme Yolları

 • Atacağın ilk adım, elbette onunla tanışmaktır. Çünkü kızlar, hakkında hiçbir şey bilmedikleri biriyle kolay kolay çıkmazlar. Hatta tanımadıkları birinden gelen hiçbir teklifli ciddiye almazlar. 

 • Hoşlandığın kişiyle aynı okulda ya da kampüsteysen işin kolay. Eğer gidip doğrudan kendisiyle tanışmak istemiyorsan, onun kimlerle arkadaş olduğuna dikkat edip sen de onlarla arkadaş ol. Bu arkadaşlık zincirinin ucu önünde sonunda ona ulaşacaktır, hiç merak etme. 

 • Arkadaşlarıyla tanışıp gruplarına ufak ufak dahil olduysan, kaleyi içten fethetmeye hazırsın demektir. Arkadaşları seni severse muhtemelen o da sevecektir. Bu yüzden arkadaşları aracılığıyla onunla tanışmayı başardıktan sonra, o mühim soruyu sormak için biraz daha sabret.

 • Hoşlandığın kişiyle ortak alanlarda değilseniz, örneğin her sabah otobüs durağında gördüğün yabancı biri ise, cesaretini toplayıp bir sabah ona "Günaydın!" diyebilirsin. O da sana karşılık verir ise tatlı bir şekilde gülümse. Artık seni fark etmesini sağladın, bravo!

 • Sana "Günaydın!" dedikten sonra başını hemen çevirirse üzülme, çünkü henüz ilk adımı atıyorsun. Önünde gidilecek biraz daha yol var, sabırlı ol.

 • Bir sonraki gün yine "Günaydın!" demeyi ihmal etme. Sonraki gün ve ondan sonraki gün de! Sana "Günaydın!" dedikten sonra başını çevirmeyi bırakacağı güne kadar buna devam edebilirsin.   

 • Ancak bu sabırlı "Günaydın!" denemelerini soğuk bir ifade ile karşılıyor ya da cevap bile vermiyorsa geri adım atmalısın. Belki de hayatında biri vardır ya da biriyle çıkmak istediği bir dönemde değildir. Böyle bir durum yaşarsan onu rahatsız etmemek için bu ritüeli bırak. Hikayeniz burada bitebilir ya da belki bir sabah önce o sana "Günaydın!" der, bunu zaman gösterir. 

 • Aranızda bir sohbet başladıysa ve artık karşılaştığınızda ilk "Günaydın!" sadece senden gelmiyorsa bu iyiye işarettir. Ona çıkma teklifi etmenin vakti gelmiş olabilir. "Çıkma teklifi nasıl yapılır?" sorusunun cevabı için ise okumaya devam edebilirsin. 

Çıkma Teklifi Yaparken Faydalanabileceğin İpuçları 

 • En güzel çıkma teklifini yapmak istiyorsan, bunun sadece soruyu soracağın o andan ibaret olmadığını ve bazı kurallara uyarak ilerlemen gereken bir süreç olduğunu bilmelisin. Mesela önce senin hakkında olumlu şeyler düşünmesini sağlamalısın.

 • Kendini sevdirmek için asla başka biri gibi davranma, bunun sana asla bir faydası olmaz. Sadece her erkekte olması gereken bazı centilmen davranışlarda bulunman yeterli. 

 • Ağır bir şey taşıdığını ya da zor bir işle uğraştığını görürsen, gidip yardım teklif et. Ama asla onun bu işi beceremeyeceğini ima etme. Zaten kızlar istedikleri her şeyi yapacak güce sahiptir, istemeleri yeter. Senin amacın yardım ederken baş başa kısa anlar geçirmeyi sağlamak, bunu sakın unutma. 

 • Hep aynı saatlerde kahve ya da meyve suyu içiyorsa bir gün o vakit geldiğinde kahvesini sen götürebilirsin. Bu jest ona ve ihtiyaçlarına dikkat ettiğini gösterir. Mesajın emin ol ki, yerine kolayca ulaşacaktır. 

 • Kendine özen göster, üst üste aynı kıyafetleri giyme. Giymek zorunda kalıyorsan, giysilerinin temiz olduğuna emin ol. Kızlar dağınık ve pasaklı erkeklerden pek hoşlanmaz. Zaten temiz kalmanın sana da çok faydası olacaktır. 

 • Sana bir şey anlatıyorsa gözlerinin içine bakarak dinle. Sözü bittiğinde konuyla ilgili akıllıca sorular sor ya da durum uygunsa tatlı şakalar yap. Özetle, tüm ilgini ona ver ve ona da bunu zarif yollarla belli et. 

 • Bütün bu süreç boyunca sana olan bakışlarının değişip değişmediğini anlamaya çalış. Zamanla seni daha çok izlemeye başladıysa, başlangıçtakinin aksine özel sorular soruyor ya da o da doğrudan gözlerine bakıyorsa tebrikler! Artık o mühim soru için ikiniz de hazırsınız!

Çıkma Teklifi Nasıl Edilir?

 • Öncelikle gidip doğrudan "Benimle çıkar mısın?" diye sorma. Bu biraz kaba ve duygusuz olacaktır. Senin amacın, ona birlikte bir şeyler yapıp yapamayacağınızı sormak, hepsi bu. Nasıl, böyle düşününce çok daha koy görünüyor değil mi? 

 • İkinci önemli kural ise teklifi baş başayken yapmaktır. Örneğin, sosyal medya sitesinden mesaj atarak sormamalısın. Bu seni ciddiyetsiz gösterebilir.

 • Sinemadan hoşlanıyorsa vizyona yeni giren bir filmden bahset. Yani doğal bir sohbetle başla ve onun da konuya ilgili olduğunu anlarsan, filmi birlikte izleme teklifinde bulun. Bu aslında bir çıkma teklifidir, sadece dolaylı yoldan söyleme biçimidir.

 • Sinema örneğini başka alanlarda da uygulayabilirsin. Sevdiği bir müzisyenin yakınlarda bir konseri varsa büyük bir fırsat yakalamış olabilirsin. 

 • Birlikte bir şeyler yapma teklifin karşısında şaşırır ve "Bu bir çıkma teklifi mi?" diye sorarsa tereddüt etmeden "Evet!" demelisin. Kendine güvenmeli ve net davranmalısın. Bu tavırlar kızların hoşuna gider. 

 • Eğer romantik ve duygusal birinden hoşlanıyorsan, bu soruyu farklı bir şekilde de sorabilirsin. Örneğin, onu daha yakından tanımak istediğini söyleyebilirsin. Olumlu bir tepki verirse birlikte yemeğe gitme teklifinde bulunabilirsin. 

 • Teklifin ilk seferde kabul görmeyebilir. Böyle bir durum olursa kesinlikle ısrar etme, teşekkür et ve durumu zamana bırak. Eğer seninle arasına bir mesafe koymuyorsa bir zaman sonra yeniden ama son kez dene.

 • Çıkma teklifin kabul edildiyse tebrik ederiz, artık "Bir kıza nasıl çıkma teklifi edilir?" sorusuna cevap verebilecek kadar bilgi sahibisin demektir. Mutlaka benzer sorunlar yaşayan arkadaşların olacaktır, onlara yardım etmeyi unutma!