Skip to content

Flörtünle İlk Görüşmede Sorabileceğin Sorular 

 

Flört ettiğin insanla ilk buluşmanda, klişeden uzak ve yaratıcı sorular sorarak karşındaki insanı çok daha yakından tanıyabilir, oldukça keyifli vakit geçirebilirsin. 

Flört dönemi, bir ilişkinin belki de en heyecanlı, keyifli ve sürprizlerle dolu bölümüdür! Düşünsene, karşındaki insanla ilgili henüz bilmediğin yüzlerce şey var ve o da seninle bu bilgileri paylaşmayı iple çekiyor! İlk heyecanlar, mümkün olan her an iletişim kurma çabaları, onun anlattığı önemli ya da önemsiz her şeyi ilgiyle dinlemek... Tüm bunların ve elbette midendeki kelebeklerin tadını çıkarmaya özen göstermelisin. Fakat bu esnada, karşındaki insanı tanımaya çalışmayı ve acele kararlar vermekten kaçınmayı da göz önünde bulundurmanda fayda var. Peki, bir insanı nasıl daha yakından tanıyabilirsin? İlk buluşmada konuşacağınız birçok konu, senin için oldukça yol gösterici olabilir. İlk buluşmada sorulacak sorular içerisinden klişeden uzak ve etkili seçenekleri tercih etmeye ne dersin? 

 

Elbette ilk buluşmaya kafanda söyleyeceğin ve soracağın her şeyi kurgulayarak gitmek, olayın büyüsünü kaçırabilir. Fakat kabul edelim; ilk buluşmada konuşma aralarında geçen uzun sessizlikler de hiç hoş değildir. Hem karşındakine ilginç ve eğlenceli sorular yöneltmek hem de bu sessizliklerin oluşmasını önlemek için, aşağıda yer alan sorulara göz atabilirsin!

1. Kendini Kötü ya da İyi Hissettiğinde Nereye Gidersin?

Sence de artık ilk tanışmada sorulacak sorular arasında yıllardır ilk maddeyi işgal eden "Nerelisin?" sorusunu geride bırakmanın zamanı gelmedi mi? Birçok insanın kendini iyi ya da kötü hissettiğinde orada olmak istediği yerler, şehirler ya da mekânlar vardır. Bunlara gizli sığınak da diyebiliriz. Söz konusu sığınaklar karşındaki insanın odası ya da evi olabileceği gibi; bir sahil kenarı, şehir meydanı ya da kafe de olabilir. Flörtünün verdiği cevaplara göre, onun huzurlu ya da mutlu hissettiği anlar hakkında önemli detaylar yakalayabilirsin. Nereli olduğunu ise, zaten konuşmanın bir yerinde mutlaka öğrenirsin. 

2. Hayalindeki Bölümde Okuyor musun? / Hayalindeki İşi Yapıyor musun?

Karşındaki insanın hangi bölümde okuduğunu ya da hangi mesleği yaptığını veya yapmak istediğini öğrenmenin binbir türlü yolu var. Fakat bu soruları doğrudan yöneltmek yerine, biraz hayallerden bahsetmeye ne dersin? Çocukluğundaki meslek hayallerini sürdürüyor mu yoksa kariyerini bambaşka bir yönde mi şekillendirmeyi hedefliyor?  Bu sorunun devamında birlikte hayallerinizi paylaşabilir ya da eğlenceli çocukluk anılarına doğru keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

3. Hiç Yarısında Çıktığın Bir Film / Konser Oldu mu?

Gelelim ilk buluşmaların en popüler konularından birine: Filmler, diziler, müzikler ve kitaplar... Flört ettiğin insana doğrudan en sevdiği müzik grubunu ya da yönetmeni sormak yerine kötü tecrübelerden söz etmeye başlamak, sohbeti çok daha eğlenceli ve klişeden uzak bir noktaya taşıyabilir. Muhtemelen her insanın yarısında çıktığı bir film, yarım bıraktığı bir kitap ya da dizi vardır. Siz de birbirinizle tarzınıza hiç uygun bulmadığınız eserleri paylaşabilir, aldığınız bilgilere göre birbirinizin sevdiği film ve müzikleri tahmin etmeye çalışabilirsiniz. 

4. Hayatında Verdiğin En Doğru Karar Neydi?

Her insanın hayatının çeşitli dönüm noktaları vardır. Bu özel duraklar, verdiğimiz kararlara ve sergilediğimiz davranışlara göre belirlenir. Flört ettiğin insanı daha yakından tanımak istiyorsan, ona hayatında verdiği doğru kararlardan birini sorabilirsin. Çünkü arkasında durduğu ve gereklerini hâlen sürdürdüğü kararlar, onun yaşam biçimi ve alışkanlıkları hakkında da birçok ipucu taşır. Eğer henüz böyle bir kararı olmadığını söylerse, o zaman en büyük hayalini sorarak devam edebilirsin.

5. Benimle İlgili En Merak Ettiğin Şey Nedir?

Hep sen soru sormaktan sıkıldıysan, biraz da soru cevaplamaya ne dersin? Karşındaki insana seninle ilgili en çok merak ettiği şeyi sorarsan, soru cevaplama sırasını çaktırmadan kendine geçirebilirsin. Üstelik, bu sorunun yanıtı son derece önemli. Seninle ilgili merak ettiği şeyleri duymak, karşındaki insanın kişiliği ve sana beslediği hisler konusunda birçok ipucu verebilir. Kim bilir, belki de birbirinizle ilgili merak ettiğiniz konuların tümü ortaktır! Öyleyse gönül rahatlığıyla ikinci bir buluşmaya "Evet" diyebilir, kendi masalını yazmaya başlayabilirsin!