Skip to content

Flörtte Beden Dilinin Anlattıkları

 

Eğer karşındaki erkeğin ya da kadının sana karşı neler hissettiğinden emin olamıyorsan, beden dili ipuçlarından yararlanabilirsin.

Dünyanın en heyecan verici deneyimleri arasında, hoşlandığın kız ya da erkekle flört ettiğin anlar ilk sıralarda yer alır şüphesiz. İlgileniyor mu, ilgilenmiyor mu, acaba yanlış mı anladın yoksa gerçekten sana karşı hareketleri diğer herkese olduğundan farklı mı? Bu soruların yanıtlarını bulmak ise kimi zaman zorlayıcı olabilir. Hele ki gidip hoşlandığın kişiye açılmak, belki de dünyanın en zor işi... Peki, ya beden dilinden faydalanmaya ve hoşlandığın kişinin sana karşı ne hissettiğini kelimelere ihtiyaç duymadan öğrenmeye ne dersin? Sana özel flörtte beden dili okuma rehberi...

Flört Eden Kadının Beden Dili Nasıldır?

Karşındaki kadının beden dili, sana senin hakkında ne hissettiğini büyük oranda söyler. Bütün iş, işaretleri doğru okumaktan geçer. Kadınlarda beden dili hakkında bilmen gereken tüm detaylar seninle...

  • Kadınlar, pek çok duygularını olduğu gibi aşklarını da coşkuyla yaşamayı tercih eder. Bu sebeple de aşık bir kadının vücut dili, duyguları hakkında pek çok ipucu verir. Eğer karşındaki kadın seni gördüğü zaman her zamankinden farklı gülümsüyor, sen ortama girdiğin an her şeyi bırakıp bütün ilgisini sana yöneltiyorsa umut var demektir! 

  • Kadınların oturma pozisyonları da karşılarındaki kişiler hakkındaki hislerini açıkça ifade eder. Bu durum yalnızca flörtte değil, arkadaşlık ilişkilerinde de önemli bir kriterdir. Eğer karşındaki kadın seninle konuşurken vücudunu sana doğru çeviriyor ve özellikle ayağını sana doğru uzatıyorsa kesinlikle ilgi alanında olduğun söylenebilir. Kadınların büyük bir bölümü, sevmedikleri ve hoşlanmadıkları kişilerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışır ve bu sebeple de karşılıklı otururken dahi vücutlarını sevmedikleri kişinin aksi yönüne çevirme eğilimi gösterir. Bu sebeple de bütün vücuduyla sana bakan bir kadın, her zaman iyiye işarettir. Tabii unutmaman gereken bir detay var: Bu ilginin arkadaşça olup olmadığına dikkat etmen gerekir. 

  • Kadınların önemli bir bölümü, hoşlandıkları kişiyle konuşurken saçlarıyla her zamankinden daha fazla oynar. Bunun en büyük sebebi, kadınların saçlarına büyük önem vermesi ve aşık oldukları kişiyle konuşurken güzel görünmek istemeleridir. Bu sebeple karşındaki kadın seni gördüğü an saçlarını düzeltmeye başlıyor, seninle sohbet ederken bir tutam saçını parmağında sarmaktan ya da okşamaktan vazgeçemiyorsa o zaman hayallerinin peşinden koşmak için harekete rahatlıkla geçebilirsin.

  • Kadınlarda beden dili, kolların pozisyonuyla da kolaylıkla okunabilir. Duygularını takip etme konusunda son derece net olan kadınlar, hoşlanmadıkları kişilerle karşılaştıklarında sıklıkla kendilerini korumak için kollarını göğüslerinde çaprazlar. Eğer bir kadın bir erkekle konuşurken kollarını göğsünde bağlı halde tutuyorsa, hele bir de ayak tabanını karşısındaki kişiye doğru kaldırıyorsa durumun pek parlak olmadığı açıkça söylenebilir. Hoşlandığın kadının kolları açıksa ve hatta konuşurken, gülerken eline ve omzuna hafifçe dokunuyorsa kendi masalını yazmanın vakti geldi demektir! 

Flört Eden Erkeğin Beden Dili Nasıldır?

Erkeklerin büyük bir bölümü, duygularını ifade etme konusunda kadınlardan daha sabırsızdır. Bu sebeple de erkeklerin vücut dilini okumak, kadınlarınkine göre daha kolaydır. Eğer karşındaki erkeğin sana aşık olup olmadığını merak ediyorsan, erkek beden dilinde flört işaretlerini inceleyerek kısa sürede sonuca varabilirsin! Erkeklerle ilgili bilmen gereken en önemli beden dili ipuçlarına hemen göz atabilirsin.

  • Bir erkeğin duygularını anlamak için dikkat etmen gereken birinci nokta, bakışlardır. Erkek beden dilinde bakışlar, son derece belirleyici bir rol oynar. Özellikle aşık erkekler, sevdikleri kadına hayranlıkla bakar ve hatta kimi zaman dalar gider. Kimi zaman ise bu durumun tam tersi yaşanabilir. Çekingen ve heyecanlı erkekler, bakışlarını sevdikleri kızdan kaçırabilir ve göz göze gelmekten dahi ürkebilir. Her iki durumda da bilmen gereken en önemli nokta şudur: Hiçbir erkek, bir şey hissetmediği kadına uzun uzun bakmaz ya da o kadından gözlerini kaçırmaz! Bu işaretlerden birini gözlemliyorsan, kendi hikayenin başrolüne oturma zamanı gelmiş demektir!

  • Erkeklerin kadınlara ilgi gösterirken en çok kullandıkları hareketlerden biri de dokunmadır. Aşık erkekler, sevdikleri kadının eline, omzuna, saçına sıklıkla dokunmak ister ve hatta çoğunlukla bunları yapabilmek için bahaneler uydururlar. Eğer karşındaki erkek saçına düşen yaprakları almaya, elbisendeki tüyleri toplamaya, yüzüğüne bakmaya fazla meraklıysa senden hoşlanması büyük ihtimaldir. Bu durumda öz güvenini toplayarak ilk adımı atabilir ya da adım atması için karşındaki erkeği cesaretlendirerek hayatının masalını başlatabilirsin!

  • Unutmaman gereken bir diğer nokta da, erkeklerin anlık duygularını yaşama konusunda son derece cesur olduğudur. Bir diğer deyişle hiçbir erkek, hoşlanmadığı ve flört etmediği bir kızla birlikteyken telefonunu karıştırmaktan, sosyal medya bildirimlerini incelemekten ve hatta etraftaki diğer kızlara göz atmaktan geri durmaz. Bu sebeple de eğer karşındaki erkek seninleyken telefonuna göz ucuyla dahi bakmıyorsa, sosyal medya hesaplarından gelen bildirimleri umursamıyorsa ve gözü senden başkasını görmüyorsa kendini dünyanın en şanslı kızı kabul edebilirsin; çünkü bir erkek, yalnızca hoşlandığı kadına bu kadar içten ve yoğun bir ilgi gösterir.

Eğer hoşlandığın kızda ya da erkekte yukarıdaki işaretlerden en az birini görüyorsan, gerçek aşka yelken açma zamanın gelmiş olabilir! Bu durumda sevdiğinin yanına giderek ona elini uzatabilir ve hayatının en güzel günlerini başlatabilirsin. Hatta dilersen ilan-ı aşkını iki adet Unicornetto ile süsleyebilir ve bu unutulmaz başlangıcı masalsı bir lezzetle daha da keyifli hale getirebilirsin! Hadi ne duruyorsun? Gerçek hayat ve gerçek aşk seni bekliyor!