Skip to content

Birinin Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın? 

 

Birinin senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın yollarını hemen öğren!

“Seviyor, sevmiyor, seviyor, sevmiyor… Birinin benden hoşlandığını nasıl anlarım?" sorusunun cevabı için papatya fallarına başvurmak bile isteyebilirsin. Çünkü zaman zaman onun senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlaman, sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Elbette iç sesin ve hislerin sana bu konuda en iyisini söyler ama kendi kendine gelin güvey olmayı da istemezsin. Sana bakıyor, gülüyor, konuşmak istiyor, çekiniyor, süzüyor, izliyor olabilir. Peki tüm bunlar her durumda senden hoşlandığı anlamına mı gelir? Birinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın? Şimdi alttaki taktikler, sana bu konuda yol gösterecek ve kafandaki soru işaretlerini temizleyerek belki de seni yeni bir aşka götürecek.

Durduk Yere ve Sık Sık Sana Yazıyorsa:

Günün hiç ummadığın bir anında, düzenli saatlerde sana yazıyor, ne kadar yoğun olursa olsun bunu ihmal etmiyorsa, seninle konuşabilmek için vakit kolluyorsa bu konuyu bir düşün… Evet, arkadaş olarak gördüklerine de elbet yazıyor olabilir ama konuşmayı devam ettirme çabasıyla aslında kendini biraz ele veriyor ve sana bazı sinyallerde bulunuyordur.  

Seninle Çok Sık ve Derin Göz Teması Kuruyorsa:

Tarihler boyu “Birinin seni beğendiğini nasıl anlarsın?” sorusunun cevabı; “bakışlarla!” olmuştur. Evet her iki cins de kendini çoğu zaman bakışlarıyla ele verir. Ancak tek başına bakışa aldanırsan yanılma payın yüksek olabilir. Sonuçta zaman zaman yoldan geçen biri, kafedeki karşı masa veya bir arkadaş da seninle göz teması kurabilir. Burada önemli nokta, bakışlardaki derinlik, kaçamak ve istikrar…

Seninle Daha Çok Baş Başa Vakit Geçirmek İstiyorsa:

Ortak bir arkadaş grubunuz varsa ama o ille de seninle baş başa planlar yapıyorsa… Gitmek istediği bir etkinliğe seni de çağırıyorsa, çaktırmadan senin de içinde bulunduğun planlar yapıyorsa seninki lafı açıkça “Artık anla!” demeye getiriyor olabilir. Özellikle de bu buluşmaları ani gerçekleşmiş, o an aklına gelmiş gibi ayarlıyorsa anla ki senden hoşlanıyor ama biraz utanıyor…

Zaman Zaman Bazı Sinyaller Veriyorsa:

Beden dili, iletişimin neredeyse tamamını kapsar. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre, bu tür durumlarda beden dili de bazı sinyallerde bulunur. Mesela erkekler, beğendikleri bir şey karşısında genellikle kaşlarını kaldırır, kızlarsa farkında olmadan saçlarını düzeltir, diğer yana savurur, saçlarıyla oynar, elbiselerinin kollarını sıvar… İşte bu detaylar, sana ilişkiniz hakkında fikir verebilir. Bu hareketler bilinçaltının verdiği sinyallerdir. Bunun yanı sıra farkında olmadan sana temas ediyor, sana temas etmekten de hoşlanıyorsa sana içten içe “E daha ne yapayım?!” demek istiyor olabilir.

Seninle İlgili Daha Çok Şey Öğrenmek İstiyorsa:

Sana durmadan kendinle ilgili sorular sorması, pek de arkadaş canlısı bir hareket değil hani… Arkadaşlık ilişkilerinde iletişim, duygusal ilişkilerde olduğu gibi ilerlemez. İki tarafın da kendileri hakkında bilgi verme süresi aynı gibidir. Oysa duygusal ilişkilerde genelde taraflar birbirleriyle ilgili çok daha detaylı şeyler öğrenmek, her şeyi bilmek isterler. Hangi renk, hangi şarkı, hangi burç, hangi yemek…? Kısacası tıpkı o şarkıdaki gibi: “Hakkında her şeyi bilmek istiyorum, bu aşk değil de nedir?”

Yanındayken İyi Hissetmen İçin Her Şeyi Yapıyorsa:

E tabii bir de seni etkileme çabaları olacak… Erkek kızı, kız da erkeği etkilemek için her türlü oyunu oynuyorsa orada arkadaşlığın ötesinde bir mevzu vardır. Erkek, kızı etkilemek için tüm gece ona prensesler gibi davranır, sandalyesini çeker, ceketini omzuna atar, kapısını açar… Kız da erkeğin yanında ne kadar güvende ve rahat hissettiğini belli eder, ona güler, mutluluğu her halinden okunur ve onu etkilemek için zaman zaman anaç duygulara sığınır… Belli ki burada bir aşk başlıyordur!