Skip to content

Birinden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

 

Aşkının peşinden koşacağın eğlenceli yaz aylarında birinden hoşlandığını nasıl anlarsın? Böylesine heyecan verici ve bir o kadar da karmaşık olan bu durumu, biraz cesaretle ve hayallerini kovalayarak çözebilirsin.

Birinden hoşlanmak özellikle yaz aylarında başına gelecek en tatlı olaylardan birini oluşturabilir. Peki, gerçekten birinden hoşlandığını anlamak basit mi? Hangi durumlar kalbinin çarpmasına neden oluyor ya da hangi zamanlarda bir başkası sana diğer tüm herkesten daha özel hissettirebiliyor? Bu konularda biraz öz güvenli olmak ve kendi masalını yaratmak tamamen senin elinde!

 

İlk olarak bir kişi hakkında kafanda "Ondan hoşlanıyor muyum?" düşüncesinin oluşması bile aslında bir işaret. Elbette bu şekilde düşündüğün herkese aşık olmayacaksın ancak bu senin için iyi bir başlangıç noktası. Unutma, hoşlandığın kişiye açılmadan önce aslında bunu söyleyeceğin ilk kişi kendin olacaksın. Hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için öncelikle kendine bakmalısın. Onun yanında ellerini nereye koyacağını bilmiyor, söyleyeceğin cümlelerin nasıl karşılanacağı konusunda endişeye kapılıyorsan, bu bir işaret olabilir. Başka pek çok kişi sana güzel/yakışıklı görünmesine rağmen onun sende yarattığı hisse bir isim koymakta zorlanıyorsan, bu da hoşlandığını gösteren durumlardan biridir.

  • Arkadaş ortamın içerisinde onun söylediklerine ayrı bir şekilde kulak kesiliyorsan ve içten bir meraka sahipsen, ondan hoşlanıyor olabilirsin.

  • Günün herhangi bir zamanında onunla ilgili ayrıntılar aklına geliyor, konuştuklarınızı unutmuyor veya aranızda bir uyum yakaladığınızı hissediyorsan, bunlar da senin için bir işaret olabilir.

  • Çevrendeki insanlara onunla ilgili yaşadıklarını anlatmak istiyor ve bu seni heyecanlandırıyorsa bunlar ona duymaya başladığın ilgiden kaynaklı olabilir.

Hoşlanacağın Kişiyi Kendin Belirleyebilir misin?

Birinden hoşlanmak ve belki ona aşık olmak, dünyadaki pek çok şeyde bulunan dengelerin aksine tam olarak cesaret isteyen belirsizlikler taşır. Belki de aşk denen durumu benzersiz kılan ve içini bu denli ısıtan şey olmasının sebebi de bu belirsizliklerdir. Kime aşık olacağını belirleyemiyor olabilirsin ancak aşık olduğun zaman kendi hayallerinin peşinden koşmak ve başarmak tamamen senin elinde. Tanımadığın birinden hoşlanmak her an başına gelebilir. Bu noktada cesur olmak en çok ihtiyacın olan şey. Artık karşındaki kişiyle ilgili "Hoşlandığımı nasıl anlarım?" gibi bir belirsizlikten sıyrılıp kendine bunu itiraf ettiysen, kendi hikayeni yazmakta geç kalmamalısın. Bu hikayeyi yazarken ona olan hislerin konusunda emin olmalısın. Çünkü bu hisler yaşayacağın güçlükler içerisinde sana destek olacaktır. Hoşlandığın kişiyi sen belirleyemesen de, hoşlandığın kişiyle kendi hikayeni yazmak için ilk adımı atmaktan asla korkmamalısın. Eğer ilk adımı atmazsan ve sadece hoşlanmakla kalırsan, bu şekilde nasıl kendi hayallerinin peşinden koşabilirsin?

Kendi Masalının Başlangıcında Sana Yardımcı Olabilecek Küçük Tavsiyeler

Kendine pek çok kez sorduğun "Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım?" sorusuna eşlik edebilecek bazı tavsiyelerimiz var. Birinden etkilenmek her an başına gelebilir ve bu süreci anlayabilmene fayda sağlayacak bazı ipuçları var.

  • Cesaretini toplaman gereken bazı zamanlar olabilir ve bu zamanlarda onu tanımaya çalışmaktan ve ortak noktalarınızı keşfetmeye çalışmaktan asla çekinmemelisin.

  • Enerjik bir yapıya sahip olman, hoşlandığını anlamaya çalıştığın kişiyle olan ilişkini oldukça eğlenceli bir serüvene çevirebilir.

  • Ne tarz bir Cornetto sevdiğini bilmiyor olabilirsin ancak Unicornetto ile ilk adımı atabilir ve masalsı bir başlangıcı masalsı bir tatla taçlandırabilirsin.

  • Gizemli bir kişilikle karşı karşıya kaldığını hissediyorsan, öz güvenli biçimde çizeceğin bu yolda, gizemleri birer birer aşıp onun da senden etkilenmesini sağlayabilir ve bu hikayenin başlangıcını yaratabilirsin.

  • İlk adımı attıktan sonra karşındaki kişinin ilgi alanlarını, nasıl müzikler dinlediğini ve tarzının neleri içerdiğini merak etmek hoşlandığını anlayıp anlamamanda sana büyük bir yol gösterici olur.

  • Zaman geçtikçe hoşlanma düşüncende ona karşı duyduğun ilgi, kafandaki soru işaretlerini yok ediyorsa bu süreci tamamladığını düşünebilirsin!

Ancak bu tamamlanış aslında bir masalın başlangıcını yaratıyor ve bu süreçte cesur olmak en çok ihtiyacın olan şey! Unutma, kendi hayallerinin peşinden koşmak kendini tanımanla gerçekleşecek!