Skip to content

Nasılsın Aşkta: Başak Burcu Aşk Hayatı 

 

Disiplinleri, mükemmeliyetçi tavırları ve titizlikleriyle ön plana çıkan Başak burçları, aşk konusunda zor güvenen ve seçici davranan insanlardır.

Zodyağın en disiplinli ve kurallı burçlarından biri olan Başak burcu, doğuştan kontrol sevdalısı bir karaktere sahiptir. Başak burçları mümkünse hayatla ilgili her şeyi bilmek ve öğrenmek, öğrendikleri tüm bilgileri ise kendi düşünce ve yargı sistemleri içinde bir mantığa oturtmak isterler. Gerçekçilikleri ve somut bilgilere olan düşkünlükleri, kimi zaman soğuk ya da yüzeysel tavırlara sahip olmakla suçlanmalarına neden olur. İşin aslı, Başak burçlarının hayattaki en büyük amaçlarından biri; huzuru, doğruyu ve güveni sağlayacak şeylerin oluşmasına katkı sağlamaktır. Eh, tam da bu nedenlerden, zodyağın en sosyallik düşkünü ya da insan canlısı burcu oldukları da söylenemez. Başak burçları insanlara zor güvenen, bir insanı hayatına kabul etmeden önce gerekli ya da gereksiz birçok özelliği tartıp biçen, yeri geldiğinde son derece eleştirel -bazen de patavatsız- olabilen, seçici insanlardır. Peki, bu kazanması son derece zor ve mükemmeliyetçi tavırlarının altında, aşk hayatında nasıl davranırlar? 

Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak burçlarının aşk konusunda en büyük korkuları, reddedilmek ya da oldukları gibi sevilmemektir. Başka bir insan uğruna değişmek, bir Başak burcunun kendine kolay kolay yediremeyeceği bir eylemdir. Zihinlerinde dönen tedirginlik, çekingenlik ve kuşku tohumları, onların sevdikleri insana çok geç açılmalarına, belki de bazen hiç açılamamalarına neden olabilir. Onlar, kendilerini yanlarında son derece mutlu ve huzurlu hissettikleri, kalplerini açabildikleri insanlara aşık olurlar. Eğer bir kez duygularını ifade etmek konusunda cesaret gösterebilirler ve başlarına hiçbir şey gelmediğini görürlerse ilişkilerine oldukça bağlı, anlayışlı ve fedakar sevgililere dönüşebilirler.

Gelelim "Başak burcu hangi burçla aşk yaşar?" sorusunu yanıtlamaya... Başak burcu aşk uyumu konusunda her bir burçla farklı ilişkiler kurar. Bağımlılık ya da teslimiyet noktasına gelebilecek ilişkileri sıklıkla Kova, Balık ve Koç burçları ile yaşarlar. Ancak böyle ilişkiler, çoğunlukla her iki taraf için de çalkantılı ve yorucu sonuçlar doğurabilir. Oğlak burçları ile ilk etapta sakin başlayan, sonrasında fırtınalı bir iklime bürünen ilişkiler yaşarlar. Terazi ve Yengeç burçları ile mantığa ve huzura dayalı ilişkiler kurabilir, Aslan burcu ile dillere destan bir masal yazabilirler. 

Başak Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Başak burçlarının birine güvenmekte, alışmakta ve onu hayatına kabul etmekte ne kadar zorlandığından az önce söz etmiştik. Başak burcu kadınları son derece bağımsız, gözü kara ve sürprizli insanlardır. Onlar adına karar verilmesinden hiç hoşlanmaz, bunu kendi kişiliklerine yapılmış bir hakaret olarak görebilirler. İlişkinin başlarında incinme ihtimalinden kaçınmak için karşı tarafa baskın ya da kontrolcü bir tavırla yaklaşabilirler. Onların ani çıkışları ya da kontrol ihtiyaçları, karşı taraf için son derece nedensiz ve gereksiz davranışlar olarak değerlendirilebilir. Bu esnada Başak burcu kadını, sevgilisinin verdiği tüm tepkileri gözlemler. İncinmeyeceğine, terk edilmeyeceğine ve sevildiğine karşı bir güven duyduktan sonra, Başak burcu kadını aşk konusunda sınır tanımaz bir insana dönüşebilir.

Başak Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Tıpkı Başak burcu kadınları gibi, erkekleri de seni ani çıkışları ve fevri davranışlarıyla hayrete düşürebilir. Zaten Başak burçları, titizlikleri ve mükemmeliyetçilikleriyle bir arada olması zor insanlardır. Hayatlarına yeni girmiş bir insanın hiçbir şeyin yerini değiştirmesini istemez, düzenlerinin bozulmasından ölesiye korkarlar. Başak burcu erkeklerinin ilişki içerisinde bir anda ortaya çıkan huysuzluklarının, alınganlıklarının ve kıskançlıklarının temel sebebi, bu korkudur. Belki de, Başak burçlarını düzenlerinin bozulmasına dair duydukları korkudan kurtarmanın yolu, yeni baştan bir düzen inşa etmektir. Bir Başak burcu erkeği ile sağlıklı ve keyifli bir ilişki yaşamak için, onu olduğu gibi sevdiğine, onu değiştirmeye çalışmayacağına ve birlikte adım atacağınıza ikna etmen gerekir.