Skip to content

Nasılsın Aşkta: Balık Burcu Aşk Hayatı 

 

Akıllı, yaratıcı ve derin sezgileri ile ön plana çıkan Balık burcu, duygusal yapısı ve sınırsız hayal gücü ile tam bir aşk burcudur.

Zodyağın son astrolojik burcu Balık, kendisinden önceki 11 burcun birçok özelliğini taşır. 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğanlar Balık burcu olarak kabul edilir. Su grubuna ait olan burcun gezegeni Neptün'dür. Balık burcu, fantezi ve gerçeklik arasındaki git-gelleri temsil eden, zıt yönlerde yüzen iki balık tarafından sembolize edilir. Astrolojik çarkın en psişik, empatik ve merhametli kişileri olan Balıklar, yaratıcılığı ve hayalleri simgeleyen göksel beden Jüpiter tarafından yönetilir. Balıkları yöneten bir diğer gezegen Neptün ise büyülü, gizemli ve zaman zaman da korkutucu enerjisiyle okyanusun derinliğini yansıtır. Sorunları çözmek için gül renkli gözlük takmayı tercih eden Balıklar, çevresine zahmetsizce uyum sağlar. Nazik ve romantik bir yapıya sahip olan Balık burçları, hissettiklerine büyük önem verir, duygular Balık burcunu tanımlar. İnanılmaz güçlü bağırsak reaksiyonlarına sahip olan Balıklar, yüksek hayal güçleri ve eğlenceli karakterleri sayesinde kolay kolay yalnız kalmaz. Peki, Balık burcu aşk uyumu nasıldır?

Balık Burcu Aşk Hayatı

Burçların en duygusalı ve romantiği olarak tanınan Balık burcu, romantik bir aşkın peşine düşer. Balık burcu için partnerinden daha güzeli ya da yakışıklısı yoktur. Ruh eşi olduğuna inandıkları sevgililerine karşı derin bir sevgi ve manevi bir bağ oluştururlar. Eğer bir Balık burcu ile birlikteysen kendini özel ve önemli hissedebilirsin. Derin sezgileri nedeniyle, psişik yeteneklere sahip olabilen Balıklar, konuşulmamış nüansları ve beden dilini okuyabilir, senin nasıl hissettiğini anlayabilir. Son derece özverili bir yapıya sahip olan Balık tarafından sevilmek ayrıcalıktır. Genellikle sevdiklerinin istek ve ihtiyaçlarını kendisininkinden üstte tutar. Balık burcuna sahip birini seviyorsan, ona karşı çok nazik ve dürüst olmalısın. Sadık yapıları ile öne çıkan Balıklar, ailesine değer verir ve mükemmel bir ebeveyn olabilir. Utangaç bir yapıya sahip olan burç, ilişkinin başlama sürecini uzatabilir. İlk adımı senin atman ve romantik bir başlangıç düşünmen gerekebilir. Şiddetli bir şekilde severler ve işler ters giderse duygularını bastırmakta zorlanabilirler. Dürüstlükleri ve bağlılıkları güçlü bir şekilde sevilmelerini sağlar.

Balık Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Son derece romantik, aşk için neredeyse kendini kaybetme noktasına kadar fedakârlık yapmaya hazır Balık burcu kadını için, gerçek aşkı bulmak çok zor olabilir. Eğer bir Balık kadını isen, aşağıdaki tavsiyelere kulak vermelisin:

  • Özellikle ilişkinin başlangıcında beklentilerini azaltmaya çalışmalısın.

  • Eski sevgililerini düşünmeyi bırakmalı ve karşılaştırmaktan kaçınmalısın. Artık yeni bir sevgili adayın var, geçmişi unut.

  • Merhamet duygunu aşk ile karıştırmamalısın. İkisi birbirinden farklı duygular. Merhamet ettiğin biri ile aşk yaşayamazsın.

  • Bağımsız ve güçlü olduğunu hissettirmelisin, muhtaç ve çok hassas görünmek aşk hayatın için bir engel olabilir.

  • Kendine ait bir gizli bahçen olmalı, bireysel olarak yaşayabilmelisin. Partnerini hayatının odak noktası haline getirmekten kaçınmalısın. Zevklerine uygun bir hobi sahibi olarak ilişkini saplantı haline getirmeyi ve kıskanma duygunu engelleyebilirsin.

  • Balık burcu bir kadın olarak, duygularını takdir eden ve sunduğun kadarını sana geri vermeye hazır bir sevgiliye ihtiyacın var. İstikrarlı bir ilişki içinde olabilmen için romantizmi yaşayabilecek bir partner bulman gerekir. Dikkatli seçim yapmanda fayda var.

Balık Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Sembolü bir çift balık olan burcun en önemli özelliği bir tarafının sosyal ve açık olması, diğer tarafının ise utangaç ve sıkılgan olmasıdır. Balık burcu erkeğinin bir ilişkide mutlu olabilmesi için kendini güvende hissetmesi gerekir. Hassas ve duygusal bir yapıya sahip olan Balık erkeğinin, partneriyle bağlantısı doğru bir temel üzerine kurulursa, sezgi ve gözlem becerilerini verimli bir şekilde kullanabilir. Eğer bir Balık erkeği isen, aşağıdaki tavsiyelere kulak vermelisin:

  • Sevgilini memnun etmeye daha az odaklanmalısın. Asıl amacın, onu daha iyi tanımaya çalışmak ve seni olduğun gibi kabul etmesini sağlamak olmalı.

  • Bazen aşırı duygusal olman ve gerçeklerden kaçma eğilimin sevgilini bunaltabilir ve senden uzaklaşmasına neden olabilir. Gerçek dünya ile iletişimini arttırabilmeli ve duygularını kontrol altına alabilmelisin.

  • Geçmişte yaşamayı bırakmalısın. Geçmişte seni üzen dram dolu hatıraları şu anki ilişkine yansıtmamalısın.