Skip to content

Nasılsın Aşkta: Aslan Burcu Aşk Hayatı 

 

Enerjileri ve kendilerine olan güvenleriyle hemen dikkatleri üstüne çeken Aslan burçları, aşk konusunda da son derece sürprizli, heyecanlı ve güvenli ilişkileri tercih eder. 

Ateş grubunun bir üyesi olan Aslan burcu enerjisiyle, kendine olan güveniyle ve hırsıyla bir kilometre öteden bile dikkat çekebilir. Aslan burçları hayattan beklentileri son derece yüksek, çoğunlukla da biraz benmerkezci insanlardır. Ancak bu söz aklına bencilliği ya da kibiri getirmesin. Aslan burçları genellikle her şeyin onlar için, onlara dair, onlar yüzünden ya da onlara karşı olduğuna dair bir iç kabul ile yaşarlar.

 

Geri planda kalmaya, fikirlerinin sorulmamasına, karar mercii olarak görülmemeye de haliyle pek tahammül edemezler. Fakat kendilerini birine ya da bir ortamda kabul ettirme biçimleri, sabırsız ya da nezaketsiz hareketler çerçevesinde olmaz. Aksine Aslan burçları nazik davranışları, sabırlı tavırları, kuvvetli hisleri ve düşünceli halleri ile herkesi büyüleyebilir, en sonunda da kendilerini mutlaka sevdirirler. Haliyle bu kadar kendine ve çevresindekilere düşkün insanların, aşk hayatları da pek sakin ya da monoton seyretmez. Aslan burçları hakkında yeterince ipucu verdiysek, artık onların aşk hayatına göz atmaya geçebiliriz!

Aslan Burcu Aşk Hayatı

Aslan burcu aşk konusunda son derece öz güvenli, şefkatli ve adaletlidir. Bu nedenle karşı taraftan beklediği güven ihtiyacı da normalden fazladır. Sevildiğini, istendiğini ve önemsenmediğini düşünürse bir anda içine kapanabilir, kaçabilir ya da çocuksu huysuzluklar yaratabilir. Onda heyecan ve ilgi uyandıran bir insanın kalbini kazanmak için rekabete girmeye, sınırları aşmaya ve sürekli çaba harcamaya dünden hazırdır. Üstelik bu uğraşlar onda yorgunluk değil, aksine tatmin duygusu yaratır. 

Aslan burcu, aşk konusunda her zaman başrolde olmalıdır. Ancak seyircisiz bir sahne de onun için hiçbir şey ifade etmez. Onu değerlendirecek, başarılarını takdir edecek, ondan etkilenecek ve ona destek verecek bir yol arkadaşı bulamadığında, kendini değersiz ve amaçsız hisseder. Yalnızlıktan hiç hoşlanmaz. Keza belki de bu yüzden, Aslan burçlarının en büyük yeteneklerinden biri de, kendilerine uygun insanlarla kurdukları sosyal ilişkilerdir. Canı istediğinde yapabileceği jestlerin, sürprizlerin ve edebileceği iltifatların sınırı yoktur. Hatta Aslan burcuna mensup insanların ikili ilişkilerde son derece manipülatif davrandıklarına da sıklıkla rastlanabilir. 

Aslan burcu aşk uyumu konusunda da pek sınır tanımayan bir burçtur. İkizler ve Kova burçlarıyla onları canlı tutacak fırtınalı aşklara adım atabilir, Yengeç ve Terazi burçlarının güvenli ve koruyucu atmosferlerinde huzur bulabilirler. Kişilikleri son derece zıt olduğu için Yay ve Balık burçlarının kalbini kazanmayı bir takıntı haline getirebilir, Akrep ve Oğlak burçları ile tüm ezberlerini unutabilirler. 

Aslan Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Aslan burcu kadını aşk hayatında sakin, kendinden emin ve öz güvenli bir tavır sergiler. Aşık olmak onları son derece heyecanlandıran bir olay olsa da, karşı tarafa heyecanlarını ilk etapta kolay kolay belli etmezler. Önem ve değer gördükçe açılır, kalkanlarını indirirler. Özgürlükçü yapıları nedeniyle, üzerlerinde hakimiyet kurulmasından ya da kısıtlanmaktan hiç haz etmez, bir anda tekrar soğuk ve mesafeli hallerine bürünebilirler. Onları tatmin etmek zordur. Ancak kararsız, çabuk fikir değiştiren bir yapıları da yoktur. Coşkulu, heyecanlı ve ayakları yere basan ilişkiler, tam onlara göredir. Bu nedenle bir Aslan burcu kadınıyla ilişki yaşamak istiyorsan, kendinden emin bir tavra bürünmeye ve sürprizlerle dolu bir maceraya hazır olmalısın. 

Aslan Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Aslan burcu erkeği aşk konusunda kuralcı, kendinden emin, net ve sadıktır. Kıskançlıklarını saklamaz, sevgilerini belli etmeyi severler. Problem çözmek, korumacı bir tavra bürünmek, heyecan dozunu artırmak ve her an yeni fikirlere açık olmak bir Aslan burcunun aşk hayatını özetleyen temel unsurlardır. Heyecan ve tutku onlar için önemli olsa da, güvene ihtiyaç duyan yapıları nedeniyle sonunu göremedikleri ilişkilerden korkabilirler. Gizemli ve zeki insanları son derece çekici bulur, bir yandan da onların büyüsüyle yarışmak için harekete geçerler. "Hayır!" sözcüğünden hiç hoşlanmaz, karar veren taraf olmayı tercih ederler. Bir Aslan burcu erkeğiyle ilişki yaşamak, yüksek ve sabit bir hızda giden bir trene binmek gibidir. Heyecanlı, güvenli ve enerjik ilişkiler onlardan sorulur.