Skip to content

Aşkını İtiraf Etmeni Kolaylaştıracak 3 Taktik

 

Platonik aşk denildiğinde akla hep çaresizlik gelir. Yine de hislerinizi ifade etmek ve doğru hareketlerde bulunmak aşkınızı karşılıklı hale getirebilir. Doğru strateji ve taktikleri kullanarak siz de karşılıklı bir aşka yelken açabilirsiniz. Sevginizin tek taraflı olduğu ihtimali sizi korkutuyorsa unutmayın ki, ilan-ı aşk etmeden önce plan yapma şansınız vardır. Ruhunuzu, kalbinizi ve aklınızı bu özel an için hazırlayabilirsiniz.

İşte, platonik aşıkların duygularını ilan ettikten sonra olumlu sonuç alma olasılıklarını arttıracak 3 öneri:

 

Onu Daha Yakından Tanıyın

Dijital dünyanın ön plana çıktığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu sayede, ilgi duyduğunuz insan hakkında bilgi edinmeniz çoğu zaman çocuk oyuncağıdır. Eğer sık sık bir araya gelme şansınız yoksa veya uzakta yaşıyorsa sevdiğinizi daha iyi tanımak için sosyal medya profiline göz atabilirsiniz. Yazdıkları, fikirleri, paylaştığı fotoğraflar, gittiği mekanlar veya etkinlikler onun hakkında daha fazla şey bilmenizi ve duygularınızdan daha emin olmanızı sağlar. Ayrıca bu sayede kişiliğini daha iyi anlayacağınızdan ona nasıl açılmanız gerektiği hakkında da daha iyi bir fikriniz olur. Eğer okul, iş, kurs, mahalle gibi yerlerde görüyorsanız yüz yüze konuşmak en iyisidir. Ona sorular sorarak, farklı sohbetler açarak ortak yönlerinizi keşfedebilirsiniz.

 

Kendinizi Hazırlayın

Eğer karşınızdaki kadın ya da erkeğe ilan-ı aşk etmeye karar verdiyseniz bunu yapmadan önce kendinize zaman ayırarak da bir hazırlık yapabilirsiniz. Cesaretinizi toplamanız gereken o an için rahatlamalısınız. Sizi neyin en çok rahatlattığını düşünüp bir süre onu yapın. Arkadaşınızla birkaç saat buluşabilir, yoga veya meditasyon yapabilir, duygularınızı toparlamak için günlük tutabilirsiniz.

Aşkınızla buluşacağınız günden önce ise uykunuzu almaya özen göstermelisiniz. Stresli gözükürseniz bu karşı tarafa yansır. Bu nedenle onun yanına gitmeden önce sevgi sözleri ile dolu müzikler dinleyebilir, duygularınızı en içten aşk sözleri ile not edebilirsiniz.

Buluşmada bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise kendinize güvenli durmaktır. Özgüven ve rahat tavırlar, hem erkekleri hem de kadınları daha çekici kılar. Ancak rahatlığı abartıp nezaketinizden ödün vermeyin. Aksi takdirde kaba olarak algılanabilir ve aşkınızı itiraf etseniz bile üzücü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Uygun Ortam ve Zamanı Bekleyin

Aşkınızı itiraf etmek için sadece sizin için değil, onun için de en uygun zamanın ve ortamın oluşmasını beklemelisiniz. Baş başa olmanız, iki taraf için de daha iyi olur. Eğer sizi çok tanımıyorsa öncelikle kibarca kendinizi tanıtmanız iyi bir giriş yaratır. Ayrıca böyle bir buluşmadaysanız ne fazla ciddi ne de fazla çılgınca davranmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer karşınızdaki kişinin rahatsız olmadığını hissediyorsanız romantik sözler veya vücut diliniz ile konuşmanızı destekleyebilirsiniz. Ayrıca böyle bir konuşmada lafı çok fazla uzatmamanız veya olumsuz bir tepki alırsanız ısrar etmemeniz oldukça önemlidir.

Aşık olduğunuz kişiye duygularınızı açarken bir destek de Cornetto'dan gelir. Aşkın dondurması Cornetto, hem tüm aşk hikayelerinizin bir numaralı ilham ve cesaret kaynağı, hem de kalpten kalbe ulaşan en tatlı yoldur. İyi şanslar!