Skip to content

Nasılsın Aşkta: Akrep Burcu Aşk Hayatı 

 

Su grubunun sabit burcu olan Akrep burcu hakkında merak ettiklerini öğrenmeye ve Akrep burçlarının aşk hayatına daha yakından bakmaya ne dersin?

 

Belki şaşıracaksın ama, zodyağın tahammülü en yüksek burcu, Akrep'tir. Klasik yöneticisi Mars olduğu halde, daha sonraları Pluton'un kanatları altına giren Akrep burcu, hayatta kalma içgüdüsü ve içsel bilinç açısından tüm burçların önündedir. Keza belki de bu nedenle, güvenle ilgili temel bir sorunları vardır. Her şeyin bir gün bitebileceğini, her durumun başka bir şeye dönüşebileceğini içten içe hep bilirler. Aidiyet duygusunu son derece huzurlu bulsalar da, birine ait olmanın onları zayıf düşüreceğine dair korkarlar. Dışarıya karşı sakin ve soğukkanlı bir görünüm çizseler de, istenmeme kaygısıyla yanıp tutuşurlar. Hâl böyleyken, Akrep burçlarının aşk hayatları da son derece çalkantılı süreçlere dönüşebilir. Dilersen, su grubunun sabit burcunun aşk hayatına daha yakından bakalım!

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Akrep burçlarının hoşlandıkları insanı, sevgilerinin büyüklüğüne dair ikna edebilmek için doğal bir yetenekleri vardır. Kimi zaman kontrol manyaklığı düzeyine ulaşabilen hakimiyet sevdaları, kendini baskıcı ya da kısıtlayıcı bir tutumla ortaya çıkarmaz. Aksine, Akrep burçları, tatlı dilin ve güler yüzün kapıları çok daha kolay açabileceğini bilirler. Bu nedenle beklenmedik sürprizler konusunda uzman, "Ya hep ya hiç!" tadında ilişkilerin hayranı olarak bilinirler. 

 

Akrep burçlarının zihninde iki farklı düşünce bir araya gelir ve çoğunlukla çelişir. Bir tarafları huzura, güvene ve aidiyete çok ihtiyaç duyar. Fakat zihinlerindeki diğer düşünce, tüm bu ihtiyaçların saçma ve onları zayıflatan unsurlar olduğunu fısıldayıp durur. Başta sözünü etmiştik: Akrep burçları her şeyin bir gün bitebileceğini bir türlü zihninden atamaz. Öyleyse, bir gün kaybedeceğin birine bağlanmaya ne gerek vardır?

 

Uzun yıllardır süren ilişkisinde karşı tarafın düşüncelerini ve kişiliğini hâlen tam olarak çözemediğini söyleyen bir insan, büyük ihtimalle bir Akrep burcuyla birliktedir. Birine kendini kaptırmamak için kendilerini zorlar, çeşitli sorunlar üretir, engeller koyar ve tüm bu engeller önüne çıktığında da sevdikleri kişiye kavuşamadıkları için bunalıma girerler. Bir Akrep burcu ile aşk yaşamanın temel kuralı, ondan daha iyi bir oyun kurucu olmaktır. Onun direncini, inadını ve korkularını kırmanın tek yolu; huzur ve güven ilişkisinin temellerini çok sağlam atmaktır. 

 

Akrep burcu aşk uyumu konusunda Balık burçları ile doğal bir bağ kurabilir. Bir Akrep ve Balık ilişkisi, mutlaka sıradanlıktan uzak ve hırçın bir sürece dönüşecektir. Akrep burçlarının gelgitlerini dengelemek konusunda, Oğlak ve Yengeç burçları ön plana çıkar. Fakat Akrepler, bir süre sonra Oğlak ve Yengeçlerin ne istediğini bilen halinden korkabilir. Boğa, Kova, Aslan ve Terazi burçları, Akrepler ile "Ne seninle ne sensiz!" tadında ilişkiler kurabilir. İkizler burcu ise Akrepler için her zaman son derece ilgi çekici, bir o kadar da ürkütücüdür. 

Akrep Burcu Kadını Aşk Hayatı İpuçları

Akrep burcu kadınları aşk konusunda hırçın, cesur, iddialı ve aykırı karakterlerdir. Bir Akrep burcu kadınının kalbini çalmak gerçekten sabırlı, dirayetli ve öz güvenli insanların işidir. Flört aşamasında karşı tarafa kök söktürebilecek kadar hızlı fikir değiştiren, kendi korkularını gizlemek için çeşitli bahanelerle savunma kalkanı oluşturan Akrep burcu kadınları, karşılarındaki insanla bir ilişkiye başlayacak kadar güvenebildiklerinde yelkenlerini suya indirir. Bir anda ortaya, ilişki içinde daha çözüm odaklı bir tavır sergileyen, özel hayatıyla ilgili daha çok şey paylaşan bir kişi çıkar. Son olarak belirtmekte fayda var: Bir Akrep kadınını seçemezsin, o seni seçer. Nihai karar kendileri tarafından verilmezse, kendilerini hiç olmadığı kadar huzursuz ve güvensiz hissedebilirler. 

Akrep Burcu Erkeği Aşk Hayatı İpuçları

Akrep burcu erkeğinin flört etme yöntemi zamana yayılan bir süreçtir. Senden hoşlanıyorsa bir anda karşına çıkarak duygularını ifade etmez. Basit tesadüflerle kendini tanıtır, bir anda kahve içtiğin masada belirir, seninle ortak bir ders almaya karar verir ya da ne hikmetse senin gittiğin marketten alışveriş yapmaya başlar. Karşına durduk yere sıklıkla çıkmaya başlayan bir Akrep burcu erkeği, henüz flört oyununa yeni başlamıştır. Kendini sakince tanıtır, eğlenceli ve neşeli tavrıyla hayatında bir yere sahip olur. Ancak bu aşamalardan sonra kendini sana açabilir. 

 

Kısacası bir Akrep burcu erkeğinin bir ilişkiye başlaması için, öncelikle karşı tarafı ona sezdirmeden tanıması ve keşfetmesi gerekir. İlişki süresince ise, kıskanç ve alıngan tavırları pik noktasına ulaşabilir. Beklentileri ve istekleri konusunda ısrarcı olmaktan ancak uyarıldığı zaman vazgeçebilir. Bu nedenle bir Akrep burcuyla sağlıklı ve keyifli bir ilişki yaşamanın temel kuralı, onu gerektiğinde nazik bir dille uyarmak ve sevildiği hakkında şüpheye düşmemesini sağlamaktır.