Skip to content

8 Adımda Flört Etmenin Püf Noktaları 

 

Hemen hemen her ilişkinin temelinde yer alan ve tatlı anlardan oluşan flört dönemi için ihtiyaç duyacağın taktikleri 8 adımda öğren!

“Dünyanın en güzel hissi, sen ona bakarsın ve o sana çoktan bakıyordur.” sözünü mutlaka duymuşsundur. Eğer flört etmek bir cümle olsaydı, muhtemelen bu cümle olurdu. Bir ilişkinin en güzel ve en tatlı döneminin flört dönemi olduğunu da mutlaka daha önce işitmişsindir. Herkesin bakışları yere eğen bir gülümsemeyle hatırladığı bu dönem hakkında, ister istemez kafanda “Flört nedir, nasıl flört edilir?” gibi sorular oluşabilir. Tabii ki duygusal bir ilişkide, her zaman içinden geleni yapman en doğrusudur ancak birkaç minik taktikle 8 adımda neden harika bir flörte sahip olmayasın?

Flört Nedir?

Aslında flört, sözlük anlamıyla “Kadın ve erkek arasındaki duygusal ilişki.” demektir. Daha süslü ifade etmek gerekirse birbirini beğenen, birbirine ilgi duyan iki tarafın karşılıklı oynadıkları tatlı bir oyundur. Bakışmalar, sözler, ifadeler, mimikler; flörtte her şey birbirini destekler.

 

Adım 1: “Flört etmek” kelimesinin ne anlama geldiğini unutma! Flört ederken verilen sinyallerin bazılarının doğuştan gelebileceği söylenir. Yani birini beğendiğinde organizman kendiliğinden tepki verebiliyor. Ancak bu aşamada kendine hep şunu hatırlat: Flört, ciddi bir ilişki değildir. Kafanda kurmak yerine ânı yaşamak ilk adım.

 

Kızlar İçin Flört Taktikleri

Özellikle kızlar, flört dönemlerine kendilerini biraz fazla kaptırıp durumu bir sonraki aşamaya taşımak isteyebilir. Oysa adımlar doğru atıldığında bir sonraki süreç zaten kendiliğinden gelecektir.

Adım 2: Saçlarınla oyna. Erkekler, ona karşı ilgi duyan kızların istem dışı olarak saçlarıyla oynadıklarını bilirler. Konuşurken abartıya kaçmadan saçlarını diğer tarafa atarak boynunu ortaya çıkar. Bu, onun ilgisini çekecektir. Bunu yaparken farkında değilmiş gibi yapıp ona minik temaslarda bulunabilirsin.

Adım 3: Kaçamak bakışlar at ve gözlerinle gülümse. Bakışmalar hiç şüphesiz flört için çok önemlidir. Ancak ona uzun uzun bakmak yerine kaçamak bakışlar atarak gizem yarat. Uzmanlar, birinin dikkatini çekmek için ona üç kez bakıp sonrasında bakmamayı önerir. Uzun uzun bakışmak, flört döneminde yapılan hatalar arasında sayılır.

Adım 4: Zor yerden sorma ve gizem yarat! Flört aşamasında sorulacak sorular, gerçek bir randevudaki gibi ciddi ve derin olmamalı. Elbette onu tanımaya çalış ancak geçmişinde bazı problemler ve hassas noktaları olabileceğini unutmayarak çok derin sorular sorma. Bu dönem, biraz yüzeysel takılma dönemi. Ayrıca kendini de her zaman ulaşılabilir ve saydam gösterme. Eğer sende bir gizem payı olursa her zaman seni merak eder. Unutma ki, farkında olmasalar da gizem erkekleri çeker.

 

Erkekler İçin Flört Taktikleri

Genelde flört döneminde erkeğe daha büyük yük düştüğü düşünülür. Oysa bu, yanlış bir varsayımdır. İlişkilerin her döneminde herkes eşittir ve bu bir savaş ya da yarış olmadığından, bunun kazananı ya da galibi de olmayacaktır. Ancak bu, düzgün flört taktikleriyle ilerleyen bir erkeğin daima önde olacağı gerçeğini değiştirmez.

Adım 5: Hemen açılma! Onu gördün, beğendin, belki tanıştın, konuştun, her şey güzel gidiyor... Eğer bu noktada ona hemen açılıp bir sonraki aşamaya geçmek istersen, bu biraz hızlı ve korkutucu olabilir. Evet, genelde bu açılma işi erkeklerden beklenir. Elbette süreci çok uzatma ama her şeyi adım adım yap.

Adım 6: Sohbet başlat. Flört sürecinde genelde kızlar, erkeklerin konuşacak konu bulamamasından yakınır. İletişim sürecinde sohbeti devam ettiremiyorsan, bu senin hanene eksi olarak yazılır. Flört ederken konuşulacak konular, özellikle kızlar için çok önemlidir. Uzunca kendinden bahsetmek yerine, onun hoşuna giden şeylerle ilgili sorular sor, onun için önemli bir şeyin senin için de önemli olduğunu ona hissettir.

Adım 7: Abartıya kaçmadan iltifat et. Her kız, iltifatı ve beğeniyi sever. Ona, saçlarına, o günkü kıyafetine, makyajına iltifat et. Çok abartıya kaçmadan, hafif hafif, tatlı iltifatlarda bulunarak onun yüzünü güldür ve kendini özel hissetmesini sağla.

Adım 8: Sonuca bağla. Her şey süper gidiyor, peki şimdi ne olacak? Kızlar, sonuca bağlama işini de genellikle erkeklerden beklerler. Kendilerinin adım attığı zamanlar da olabilir ama bu zevki ona bırakmak istemeyebilirsin. Onu bir etkinliğe, bir yemeğe davet et. Bunu yaparken açık sözlü ol, lafı dolandırmadan onunla vakit geçirmek istediğini söyle. Böylece bir sonraki aşamaya geçiş süreciniz başlamış olur.